YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen'den Başbakan Erdoğan'a dava!
Fethullah Gülen'in avukatı Nurullah Albayrak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında tazminat davası açtı.
Gülen'den Başbakan Erdoğan'a dava!
03 Şubat 2014 / 20:43 Güncelleme: 03 Şubat 2014 / 20:43

Fethullah Gülen'in avukatı Nurullah Albayrak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın çeşitli tarihlerde yaptığı konuşmalar ile müvekkilinin uluslararası sözleşmeler, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve yasaların koruması altındaki kişilik haklarına saldırıda bulunup ihlal etmesi nedeniyle 100 bin TL'lik manevi tazminat davası açtı.

Avukat Albayrak, Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi'ne verdiği dava dilekçesinde, "Davalı Sayın Başbakan, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen ve kamuoyunda '17 ve 25 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonları' olarak bilinen adli soruşturmalar kapsamında bazı bakanların yakınlarının ve üst düzey devlet görevlilerinin tutuklanması, ifadeye çağrılması gibi adli işlemler sonrasında, agresif, kutuplaştırıcı, tahkir edici, insanları kin ve düşmanlığa tahrik edici nefret söylemi ile müvekkilimi ve onu seven insanları hedef almaya başlamıştır.

Davalı, bu agresif, kutuplaştırıcı, tahkir edici ve insanları kin ve düşmanlığa tahrik edici nefret söylemindeki dozu ise her geçen gün artırarak akıl, mantık ve vicdan ile izah edilemeyecek noktaya taşımıştır." dedi.

Dava dilekçesinde, "Davalının, davacı müvekkilin kişilik haklarına yaptığı ağır ve temadi eden saldırı nedeniyle 100.000,00 TL manevi tazminatı ödemeye mahkum edilmesine, Yargılama giderleri ile avukatlık ücretinin davalı tarafa yüklenmesine karar verilmesini arz ve talep ederiz." denildi.

23:00
 // BAH HELE
Bu feto'nun cep telefonu ne marka acaba? Fiyakalı bişeylere benziyor. Benim anlamadığım; bu feto'nun kullandığı cep teli Osmanlıcadan anlamıyor mu? Vaaz osmanlıca, pazarlık ve talimat türkçe. İnanın bunun vaazlarında mıymıymıy'dan başka bir şey anlamıyorum. Peki ya Nihat Hatipoğlu...? O'nun nur yüzüne bakmak yetiyor. Anlatımları bir girdap gibi, içine çektikçe çekiyor. O nasıl bir haleti ruhuye öyle. Asıl Efendimizi gören bu mübarek zat, Nihat Hatiboğlu'dur. İstediği kadar tevazu etsin, anlındaki o mührü gizleyemez....
03 Şubat 2014 23:00
21:22
 // Okiden
Dikkat buyurunuz:dava dilekçesinde sayılanların tamamını bizzat FG yapmıştır,yapmaktadır!...
03 Şubat 2014 21:22
20:59
 // Abdullah kul
Kazanırsınız vereceğiniz lobi ve son vakıfları ile kiliseler bellidir herhalde....
03 Şubat 2014 20:59
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler