YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen'den 45 dakika sonra ''Hayır'' yanıtı
Fethullah Gülen kendisi ile görüşme talebi yollayan muhabire 45 dakika sonra yakın korumasıyla "Hayır" yanıtını yolladı!
Gülen'den 45 dakika sonra ''Hayır'' yanıtı
18 Mayıs 2015 / 08:56 Güncelleme: 18 Mayıs 2015 / 09:04

17-25 Aralık Darbe Girişimi Fethullah Gülen'in gerçek yüzünü gözler önüne serdi. Hocayla ilgili sorulara ise her geçen gün bir yenisi eklendi: Türkiye'nin sırları hangi ülkelere sızdırıldı? Din adamı beddua eder mi?

Eski Emniyet görevlisi çıktı

Takvim muhabiri Türkiye'nin merak ettiği bu soruların cevabını öğrenmek için ABD'nin Pensilvanya eyaletine gitti ve ilk önce Saylorsburg kentindeki malikanenin nizamiye gibi korunan kapısını çaldı.

Kendini tanıtarak Gülen'le görüşmek istediğini söyledi. Bu sırada hocanın yakın koruması "Bir süre bekleyin" dedi. Gizemli koruma ana binaya gitti. 45 dakika sonra geri geldi. Gülen'in görüşme için müsait olmadığını bildirdi. Muhabirin kartvizitini aldı ve "Biz sizi sonra arayacağız" dedi. Ancak ekibimizin ABD'de olduğu Pazar gününe kadar Pensilvanya'dan herhangi bir telefon gelmedi. Ekibimizin görüştüğü koruma ise Gülen'in daimi koruması çıktı. Gülen'in en güvendiği koruma olan bu kişinin geçmişte Emniyet'te görev yaptığı, sonradan polis teşkilatından ayrılıp Pensilvanya'ya PDY Lideri'ni korumaya gittiği öğrenildi.

Artık çardağa uğramıyor

Öte yandan Gülen'in gerçek yüzü ortaya çıktıktan sonra ziyaretçi sayısı azaldı.  ABD'de yaşayan Türkler de 17-25 Aralık'tan sonra Gülen'e mesafe koydu. Bu nedenle hoca inzivaya çekildi. Eskiden ana binanın önündeki çardağa sık sık çıkıp dinlenen Gülen, kendini odasına hapsetti!

papuç pahalı buda olmasa...
 // atiker
neokon hahamları hesap soracak son kozunu oynuyor bu seferde kaybederse kendini nasıl bir akıbet bekliyor en azından kestiriyordur inziva değil tuzak kurma planları yapıyor türkiyedeki uşaklarına taktik veriyor ama allah kurduğu tuzakları başına geçirecek ülkesini seven bu hainlerin değirmenine su taşımaz bu onların yedeğindeki partilere oy vermez....
18 Mayıs 2015 Pazartesi 15:51
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler