YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen yine rengini belli etti
İsrail'in 10 Türk'ü şehit ettiği Mavi Marmara saldırısında, İsrail'in tarafını tutan F.Gülen yine rengini belli etti.
Gülen yine rengini belli etti
06 Ekim 2014 / 18:50 Güncelleme: 06 Ekim 2014 / 20:04

İsrail, 2010 yılında Gazze'deki ablukayı delmek için insani yardım malzemesi yüklü gemi filosundaki Mavi Marmara'yı saldırıp 10 Türk vatandaşını şehit etmişti.

Fethullah Gülen de o günlerde İsrail'den yana tavır alıp "otoriteden izin alınmalıydı" diyerek teröre maruz kalan sivilleri suçlamıştı. Gülen şimdi de İsrail'in katliam işlediği ve insanlığın sembolü olan Mavi Marmara için "Kara Marmara" diyerek rengini bir kere daha belli etti.

Fethullah Gülen, Kurban Bayramı nedeniyle yaptığı son açıklamalarında, 10 Türk vatandaşının İsrail tarafından şehit edildiği Mavi Marmara gemisine saldırdı.

İzinsiz yardım toplama yetkisi kaldıran Gülen Hareketi'nin yardım derneği Kimse Yok Mu'ya sahip çıkarken, Gazze'ye götürülen yardımları anlatan Gülen Mavi Marmara gemisini hedef yaptı.

Ülkenin kredisi zedelendi

"Mavi Marmara, yeşil Marmara, ak Marmara, kara Marmara" diyen Gülen'in "Kara Marmara" derken yaptığı vurgu dikkat çekti. Gülen, Mavi Marmara saldırısı için "Ülkenin kredisi zedelendi bir yönüyle" yorumu da yaptı.

Fethullah Gülen İsrail'in kanlı baskından bir kaç gün sonra, İHH'nın İsrail'den izin almamasını eleştirip "İsrail'in onayı olmadan hareket etmek, otoriteye başkaldırıdır" açıklamasını yapmıştı.

 

YENİ ŞAFAK

22:25
 // İbrahim
Rabb'imizde sonsuz şükürler olsunki cehennemi yaratmış....
06 Ekim 2014 22:25
19:24
 // Rasim DUMAN
Bu sozler aslinda ve sadece bir tek seyi isbat ediyor : Sizin, hangi "otoritenin" adami oldugunuzu... Dervis kiligindaki avci, nasil buyuk bir fitneye sebep oldugunu birgun elbette anlayacaksin; ama korkarim ki cok gec kalmis olacaksin. Ailelerin icine bile fitne soktun sen yahu ! ABD'de Turk Okulu'nda gorevli kizim benimle konusmuyor. O benim evladimdir, ona hakkimi helal ederim, ama bu fitneye sebep oldugun icin, sana hakkimi helal etmiyorum. Bundan bir sene oncesine kadar, senin aleyhinde biri siz soyleyecek olsa, girtlagina sarilirdim. Bizim sana olan sevgimizi saygimizi berhava ettin. Bu ulkeye ve bu aziz millete ihanet etmek sana ne kazandirdi. "İlim ayri, irfan ayri" der buyuklerimiz; elhak dogru imis....
06 Ekim 2014 19:24
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler