YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen Hoca fena dile düştü!
Fethullah Gülen'in bedduasının tutup tutmadığı artık bir internet sitesinden öğrenilebilecek.
Gülen Hoca fena dile düştü!
09 Ocak 2014 / 18:30 Güncelleme: 09 Ocak 2014 / 17:48

Bedduadasondurum.com sitesi son tartışmaları fırsat bilerek kurulan muzip sitelerden biri...

TIKLA ÖĞREN

Fethullah Gülen'in bir sohbetinde yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla alakalı olarak mülaanesi sosyal medyada büyük yankı uyandırmıştı. Sonradan AK Parti'ye "beddua" olarak lanse edilen mülaane videoları çeşitli şekillerde montajlanarak espri konusu yapılmış, bununla ilgili capsler ve bir çok mizah unsuru içeren paylaşım sosyal medyada yüzbinlerce kes paylaşılmıştı.

Öte yandan Fethullah Gülen'in "bedduası" bazı cin fikirli kişilere de internet sitesi kurmaya bahane oldu. Meşhur beddua ile ilgili olarak son kurulan site ise bakanları bir hayli güldürecek cinsten. www.bedduadasondurum.com alan adı altında yayın yapan sitede oldukça basit bir "beddua durum düzeneği" kurulmuş. Bu düzenekte Fethullah Gülen'in sözkonusu sohbette ettiği iddia edilen beş adet beddua yer alıyor.

1. "Allah onların evlerine ateşler salsın"
2. "Yuvalarını yıksın, birliklerini bozsun"
3. "Duygularını sinelerinde bıraksın"
4. "Önlerini kessin"Henüz gerçekleşmedi
5. "Bir şey olmaya imkan vermesin"

090120141240509884335_3.jpg

090120141241149883718_3.jpg

 

İkinci beddua tutumuş!

Bu bedduaların altında ise "Yeniden kontrol et" butonu yer alıyor. Buraya tıklayınca bedduaların tutup tutmadığı "sorgulanıyor" yazarak kontrol ediliyor. Eğer tutmuşsa "tuttu", tutmamışsa, "henüz gerçekleşmedi" sonucu ortaya çıkıyor. İnternet sitesini kuran muzip kişilere göre, Fethullah Gülen'in 2 numaralı bedduası olan "Yuvalarını yıksın, birliklerini bozsun" tutmuş. Diğerleri ise henüz gerçekleşmiş değil. Siteyi kuranlara göre son yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ile dört bakanın istifası ikinci bedduanın tuttuğuna işaret ediyor. Diğer bedduların tutup tutmayacağı ise merakla bekleniyor.

ROTAHABER

Haksız Beddua sahibini tutar
 // Fatma Ekşi
Beddua sahibini tutmuş görünüyor


...
09 Ocak 2014 Perşembe 20:52
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler