YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen: "Herkes haddini bilmeli"
Gülen: Kimse ‘falanın haddi şu kadardır, kıymet-i harbiyesi bu kadardır’ dememelidir.
Gülen: "Herkes haddini bilmeli"
19 Aralık 2013 / 16:00 Güncelleme: 19 Aralık 2013 / 21:16

Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen, “İnsan için her zaman haddini bilmesi, hatta kâmetinin altında görünmesi çok önemlidir. Her şahıs kendi haddini bilmelidir; ne var ki başkaları için had tayinine girmemelidir. ‘Falanın haddi şu kadardır, kıymet-i harbiyesi bu kadardır’ dememelidir” dedi.

Gülen, eski TCK’nın “irtica”yı konu alan 163. Maddesinin Turgut Özal’ın cumhurbaşkanı olduğu 1991 yılında kaldırıldığını hatırlatarak, “Bugün insanların bir hayırlısını yâd ettik. 163. Madde’ye de “İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn” dedik. Birileri başkalarına karşı o ruhu yeniden hortlatmayı düşünüyorlarsa, Merhum’un o mevzudaki o olumlu gayretleri karşısında böyle bir niyet ve böyle bir düşüncenin ne derece bir densizlik olduğunu da doğrudan olmasa bile dolayısıyla ifade etmiş olduk” görüşünü dile getirdi.

Fethullah Gülen, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’la ilgili bir anısını da paylaşarak, “Houston’da ameliyat olduğu zaman merhum Turgut Özal’ı ziyaret etmiştim; sarıldı, hıçkıra hıçkıra ağladı; ‘Ben bu Hizmet’in önemini ve insanlık için ne ifade ettiğini bu çevremdekilere anlatamıyorum!’ dedi, gözyaşlarıyla dert yandı” şeklinde konuştu.

Gülen cemaati lideri Fethullah Gülen’in yaptığı konuşma, Herkul.org internet sitesinde yayınlandı.

hizmet-hükümet
 // faruk ahlat
hizmet ve hükümet bu ülkenin en büyük şansı olmuştur.iki kardeşin arasını bulmak lazım.hoca efendide tayyip beyde hep hakka ve halka hizmet etmişlerdir.ikisindeki inat ta faydalı olma azminden geliyor.her fatihlerin bir akşemseddini olmuştur.hocanon ve camiasının hizmetleri çok olmuştur.tayyip beyinde ak partilerinde boşa laf sallamayın ....
21 Aralık 2013 Cumartesi 12:08
zırtapoz
 // yılmaz zengin
Artık seni kaile alan yok hoççca eden di...
20 Aralık 2013 Cuma 15:43
siz kimsiniz? kaç kişisiniz?
 // burak sezgin
Merter'de ''HİZMET'' hastanesi var.Hastanenin kapısında bir Aslan heykeli var.Altında ''bu hastane lions kulüp-memorial-bank asya'' tarafından işletilmektedir diye yazar.Memorial hastanesi Bank asyanın.......Lions kulüp..?? birde şu geçenlerde vaazınızda şu an önemli bir konumda bulunan birini fuhuş tuzağından kurtardığınızdan bahsetmiştiniz.ya nasıl haberiniz olmuştu diye sormuştuk. vaazlarınızda bunların cevabınıda verirmisiniz HOCA efendi.başka sorularımızda olacak.....
20 Aralık 2013 Cuma 00:27
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler