YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen her 'paralel' haberi şikâyet etti savcılık kilitlendi
Fethullah Gülen, kendi adı geçmese de basında "paralel" ifadesini gördüğü her haberi şikâyet edince, dosya sayısı 400'e ulaştı. İstanbul Adliyesi Basın Bürosunun yoğunluktan iş yapamaz hale geldiği iddia edildi.
Gülen her 'paralel' haberi şikâyet etti savcılık kilitlendi
26 Nisan 2014 / 17:37 Güncelleme: 26 Nisan 2014 / 17:39

Sabah'ta yer alan habere göre, Fethullah Gülen'in, hükümete yönelik 17 Aralık darbe süreci ardından hakkında çıkan haberlerle ilgili savcılığa yaptığı şikâyetlerin sayısı 400'e ulaştı. Kendi adı geçmese dahi sadece "paralel" ifadesi kullanılan haberleri bile şikâyet eden Gülen İstanbul Adliyesi Basın Bürosu'nu iş yapamaz hale getirdi. 4 savcı Fethullah Gülen'in şikâyetleri sebebiyle ifade almaktan başka bir iş yapamaz hale geldi.

ABD'de yaşayan Fethullah Gülen, 17 Aralık darbe süreci ardından hakkında çıkan haberleri tek tek savcılığa şikâyet ediyor. Adının geçip geçmediğine bile bakmadan paralel yapı ifadesini gördüğü her haberi savcılığa şikâyet eden Gülen, açtığı tazminat davaları yetmezmiş gibi ceza davası açılması yönünde de okyanus ötesinden şikâyet yağdırıyor.

Savcı ve katip takviyesi...

İstanbul Adliyesi'nde 2014 yılı itibariyle Fethullah Gülen tarafından yapılan şikâyetler üzerine başlatılan soruşturma sayısı 400'ü buldu. Çoğu gazetecilere yönelik açılan soruşturmalar sebebiyle Adliye Basın Bürosu iş yapamaz hale geldi. Başsavcılık, Gülen'in şikâyetleri sebebiyle Basın Bürosu'na hem savcı hem de kâtip takviyesi yaptı. Savcı Emin Aydinç geçtiğimiz günlerde basın bürosuna dördüncü savcı olarak getirildi. Büroya 2 de yeni kâtip atandı.

Adliye kaynakları İstanbul Adliyesi basın bürosunun tarihte görülmediği kadar iş yükü ile karşı karşıya olduğunu söylüyor. SABAH'ın Adana'da TIR'ların durdurulması konusunda başsavcılığın istediği yakalama kararını Ankara hâkiminin uygulamaması üzerine yaptığı haber de Gülen tarafından şikâyet konusu yapıldı. Haberde hiç adı geçmeyen Gülen'in avukatlarının verdiği dilekçe üzerine haberi yapan muhabir ve sorumlu yazı işleri müdürü hakkında soruşturma başlatıldı.

İstanbul Adliyesi Basın Bürosu her gün Gülen'in şikâyetleri sebebiyle ifadeye çağrılan gazeteciler ile dolup taşıyor. Adliyenin 4'üncü katında bulunan Basın Bürosu'nda karşılaşan gazeteciler "Fethullah Gülen seni de mi şikayet etti" diye şakalaşıyor.

SONUNU GECİKTİRMEK
 // Trabzonlu Zeynep
Güzel bir Taktiğe benziyor, ama sadece başına gelecek olan Sonunu geciktirmeye yarar. Fethullah gülen yaptığı Hainliğin hesabını er yada geç verecektir bundan hiç kuşkum yok. ...
26 Nisan 2014 Cumartesi 21:31
herkes önce kendine baksın
 // muhafız
kendisi neden halkın seçtiği Başbakana,çocuklarına BEDDUA ederek hakaret ediyor acaba?kendisi bu konuda suç işlemiş olmuyormu?milleti suçlayıp duracağına önce kendisine baksın bizahmet?Amerikadan CİA den aldığı talimatla hareket edip Türk milletine ve hükümetine karşı düşmanca faaliyette bulunmasın neden ülkesine gelip Başbakanla birebir görüşemiyor acaba?herkesin önce kendisine saygı göstermesini istiyorsa önce kendisi milletine ve hükümetine SAYGI GÖSTERMESİNİ BİLECEK bizahmet......
26 Nisan 2014 Cumartesi 19:51
17:56
 // TEK YETMEZ
Tek yetmez, paralel bağlasınlar....
26 Nisan 2014 17:56
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler