YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen Hareketi'nin oy oranı ne kadar?
Gülen Hareketi'nin ciddiye alınacak bir oyu olmadığını belirten Abdurrahman Dilipak, Hareket'in oyunun toplamda yüzde 3 olduğunu iddia etti.
Gülen Hareketi'nin oy oranı ne kadar?
17 Nisan 2015 / 14:00 Güncelleme: 17 Nisan 2015 / 14:15

Gazeteci - Yazar Abdurrahman Dilipak, Gülen Hareketi'nin hangi partiye ne kadar oy vereceğini de açıkladı: BDP’ye gidecek oylarda 0.3, CHP’de 1,5, MHP’de 0.4, SP-BBP koalisyonunda 0.3’tür. E. Ü. Tarhan’ın partisinde % 0.2. Hadi bağımsızları da ekleyelim, diğerleri ile birlikte % 3.

Abdurrahman Dilipak'ın 'Cemaatin oyu kaçtır?' başlıklı bugünkü yazısının ilgili kısmı şöyle:

Dışarıdan bakınca kocaman gözüküyor

Gülen Hareketi'nin ciddiye alınacak bir oyu yok. Pamuk şekeri gibi, dışarıdan bakınca renkli, kocaman gözükse de, tuttuğunuzda bir şey yok.. Toplamda, bana sorarsanız, BDP’ye gidecek oylarda 0.3, CHP’de 1,5, MHP’de 0.4, SP-BBP koalisyonunda 0.3’tür. E. Ü. Tarhan’ın partisinde % 0.2. Yani toplamda 2.7 gibi. Bu da tamamen Hareket'in oyu değil, etki alanı içinde, etkiledikleri AK Parti karşıtlığında buluştukları çevreler. Yani seküler bir hayat yaşayıp da paralel siyaset, paralel dine destek veren liberal / seküler çevrelerin oyu dahil bu sonuçta.. Hadi bağımsızları da ekleyelim, diğerleri ile birlikte % 3. Bu da abartılı bir rakam aslında..

Gülen Hareketi AK Parti'yi pozitif etkileyecek

Gülen Hareketi'nin aktifliği AK Parti tabanındaki dayanışmayı ve hareketliliği artıracak. Yani AK Parti lehine, sandıkta pozitif etki yapacak.. Ne yani, AK Parti’ye değil de, Kılıçdaroğlu’nun CHP’sine, Bahçeli’nin MHP’sine mi oy verecek..

CHP, MHP, BDP ya da paralel yapının yönetimindeki bir Türkiye’yi düşünebiliyor musunuz.. Böyle bir muhalefet AK Parti’nin hem şansı, hem de şanssızlığı..
 
Gülen Hareketi kendini çaresiz ve köşeye sıkışmış hissediyor. Saldıracaklar. Topyekûn saldırıya geçecekler.. Bu seçim onlar için hayati öneme sahip.. Seçime kadar ve seçimden sonra, ellerinden geleni arkalarına koymayacaklar..
 
Ama herkes bilir ki, “haddinden fazla şiddet gayedeki hikmeti bozar”.. Ve yine herkes bilir ki, “zor, oyunu bozar”. Bu tür yapılar deşifre olduktan sonra uzun süre ayakta kalamaz.. Kolektif hipnoz seansları ile kalabalık bir topluluğu uzun süre ayakta tutamazsınız..

Atmayın kardeşim...
 // A.SAĞ
Ne %3'ü mümkün değil böyle bir şey..
%0,03 derseniz tamam anlarım fakat %3 gülünç.
Önceki seçimlere bir bakın, mesela Cumhurbaşkanlığı seçimine !
.................
....................
17 Nisan 2015 Cuma 15:35
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler