YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen Hareketi'nin medya imamı kimdir nasıl çalışır?
Akşam gazetesi yazarı Murat Kelkitoğlu Gülen Hareketi'nin medya örgütlenmesine dair ilginç iddialarda bulunduğu yazısıda "medya imamı" olan kişiyi ve bağlantılarını anlattı.
Gülen Hareketi'nin medya imamı kimdir nasıl çalışır?
27 Haziran 2014 / 11:24 Güncelleme: 27 Haziran 2014 / 11:44

İşte Murat Kelkitoğlu'nun Akşam'da yayınlanan ‘Paralel Yapı’nın medya imamı başlıklı yazısı

Önce, isimlerini olmasa da, paralel örgütün imamlarının yeni görevlerini bu köşede deşifre etmeye başladık.

Sosyal medya üzerinde ‘@fuatavni’ hesabından Başbakan Erdoğan'’ı adım adım takip eden ekibin kaç kişiden oluştuğunu, ardından yapının yeni emniyet imamının görevlerini yazdık. Bizim isimlerimizi gazete ve televizyonlarında yayınlamalarına rağmen, bu kişilerin kimliklerini açıklamaktan uzak durduk. 

Bugün de bu yapının, yine isim vermeden, medya imamının görevlerini ve ilişkilerini deşifre edeceğiz! 

- Bu kişi yazılı, görüntülü ve internet medyasında örgütün tüm inisiyatifini kullanır. Paralel örgütün medyadaki yöneticileriyle belli zamanlarda bir araya gelip risalelerden ve Fethullah Gülen’'in kitaplarından sohbetler yapar. Toplantıda gidişat, kişiler ve neler yapılacağı konuşulur. 

- Paralel yapının bir gazete veya televizyonda örgütlenmesi gerekiyorsa, bu kişi süreci  yönetir. ‘Şakirt’, yani abilik seviyesine gelmiş kişi, gazetecilerin yerleştirileceği hedef basın / yayın kuruluşuna kimin veya kimlerin seçilip gönderileceğini belirler. 

28 Şubat'ta parladı

- Paralel örgüt içindeki diğer birimler medyayla ilgili işlerinde ona başvurur. 

- Örgütün Türkiye imamı Mustafa Özcan’a karşı sorumludur. Paralel medyadaki ve diğer basın / yayın kuruluşlarındaki paralelci gazetecilerin yönetici konumunda olanları ona karşı sorumludur. Aşağı seviyedeki paralel gazeteciler, onun ‘amirleri’ olduğunu bilmez bile. 

- Bu kişinin yıldızı 28 Şubat sürecinde parladı. Bu dönemde hem çalıştığı paralel televizyon kanalında yaptığı programlarla, hem de perde arkasından bazı kritik görevler üstlenerek, Mustafa Özcan’ın ve Gülen’in dikkatini çekti. 

- 17 Aralık operasyonunun ardından örgütün deşifre olmasıyla birlikte, çalıştığı kurumda görevden alındı.  

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler