YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen Hareketi'nin arsa rantı!
Gülen Hareketi'nin arsa rantı!
28 Nisan 2014 06:52
17 Aralık operasyonuyla ortaya çıkan ve devletin birçok birimine sızma gerçekleştirmiş olan paralel yapının finans kaynağı olarak Gaziantep'i de kullandığı ortaya çıktı.

Kanal5'te yer alan haberin iddiasına göre, Birçok sektörde faaliyet gösteren firmaların yanı sıra, bazı paravan şirketlerle arsa, arazi ve inşaat sektörlerini kullanarak rant elde eden paralel yapı, büyük kârlar elde etmenin yanında, Gaziantep’in master planının da iptal olmasına sebep olduğu iddia ediliyor.

Master planının uygulanamamasının, şehirde düzgün bir yapılaşmanın imkansızlaşması yanında, arsa ve konut fiyatlarında fahiş yükselişin de nedenlerinden biri olarak gösteriliyor.

Edinilen bilgilere göre, paralel yapı şehirde belirlediği bölgede önce arsa ve arazileri topluyor daha sonra toplanan arazileri yükselirken satmaya başlıyor. Söz konusu iddiaların incelemelerinin başlandığı, ardından da soruşturmaların çok yakında başlayacağı bilgisi de yetkililerce verildi.

 

TİMETÜRK

günaydın demek ...
 // alemci
lazım paralel yapı ortak akılla iş ve amaçlarının kararını alıyor dünyaya yön veren siyonist sermaye ile tüm alanlarda işlerini yapıyor ortak havuza sermaye ve para aktarıyorlar geride iz belge bırakmadan adamlar yağdan kıl çeker gibi iş bitiriyorlar yapmayada devam ediyorlar gel bizim dershaneye polislik garanti diyorlar bunlar devletten hızlı bir şekilde temizlenmeli yoksa belgeler arada bunların adamları tarafından kaynatılıp gidiyor bizden demesi bu durum her alanda mevcut.....
28 Nisan 2014 Pazartesi 10:59
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler