YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen Hareketine kurban darbesi
Kurban Bayramında kurban derilerini toplamak isteyen Gülen hareketine mensup kişiler MGK kararları doğrultusunda, ‘terör örgütüne yardım ve finansal destek'ten yargılanacağı ve polisin toplanan derilere el koyabileceği belirtildi.
Gülen Hareketine kurban darbesi
23 Eylül 2015 / 07:01 Güncelleme: 23 Eylül 2015 / 11:43

Milli Güvenlik Kurulu'nda 'kırmızı defter'de 'terör örgütü' olarak gösterilen Gülen Hareketi'nin, bu yıl kurban derilerinin toplanmasına izin verilmeyeceği öğrenildi. Hareket adına deri toplayanması halinde ‘terör örgütüne yardım ve finansal destek'ten yargılanacak ve polisin toplanan derilere el koyabileceği bildirildi.

Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre; Kurban Bayramı'nda kurbanlık ve kurban derilerinden pay alma savaşı kızıştı. Türkiye genelinde 600 bini büyükbaş, 2 milyonu da küçükbaş olmak üzere 2.6 milyon hayvan kesilmesi bekleniyor.

10 MİLYAR TL'Yİ AŞAN EKONOMİ

Kesilecek kurbanlar göz önüne alındığında sadece kurbanlık ekonomisi 6.4 milyar lira gibi rakam oluştururken, nakliye, kesim, sakatat, deri gibi diğer faktörlerle birlikte kurbanlık ekonomisi 10 milyar lirayı aşacak bir rakam oluşturuyor. Bu kadar büyük bir ekonomik alanda fayda sağlamak isteyen vakıflar, dernekler, Türk Hava Kurumu (THK), Diyanet İşleri Başkanlığı ve camiler ise rekabet için tüm çalışmalarını tamamladı.

Türk Kızılayı ve Mehmetçik Vakfı vekaleten kurbanlık keserken, cami dernekleri ve Türk Hava Kurumu başta olmak üzere dernek ile vakıflar ise kurban derilerini toplamak için birbirleriyle yarışıyor. Önceki yıllarda kurban derisi toplamada en ön sıralarda yer alan Gülen Hareketi ise bu bayramda deri toplayamayacak.

81 İL EMNİYETİNE ‘EL KOYUN' UYARISI

"Terör örgütü" kapsamına alınan hareketin deri toplamasına izin verilmeyecek. Bu konuda 81 il emniyet müdürlükleri uyarıldı. Uyarıda, ‘Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)' adına deri toplanmasına müsaade edilmemesi istenirken, cemaat adına kurban derisi toplayanlar hakkında terör örgütüne yardım ve finansal destek sağlamaktan işlem yapılması istendi. Ayrıca cemaat adına toplanan kurban derilerine de el konulması gerektiği uyarısı yapıldı.

 

 

çeşitli dernekler aracılıgı ile faliyet gösteriyorlar...
 // Kara Murat
Adamlar bizlere yezid diyorlar,FETÖ DENEN ÖRGÜT YÜZYILIN EN DERİN YARASINI AÇMIŞTIR MÜSLÜMANLIGA ...
23 Eylül 2015 Çarşamba 14:04
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler