YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen Hareketi'ne karşı büyük operasyon başlıyor!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sinyalini verdiği Gülen Hareketi'ne operasyon gelecek hafta başlıyor mu? Abdurrahman Dilipak yazdı...
Gülen Hareketi'ne karşı büyük operasyon başlıyor!
14 Ekim 2014 / 16:30 Güncelleme: 14 Ekim 2014 / 16:33

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, HSYK seçimlerinde istediği sonucu elde eden hükümetin önümüzdeki hafta yargıdaki paralel yapılanmaya karşı operasyon başlatacağını yazdı.

"HSYK sonrası" başlıklı bugünkü yazısında Dilipak, HSYK seçim sonuçlarıyla ilgili "Sonuç paralel yapı için tam anlamı ile bir felaket oldu. Evdeki hesap çarşıya uymadı ve Paralel yapının bütün planları çöktü" yorumunda bulundu.

Paralel Yapı'ya karşı operasyon

"Paralel yapıya karşı başlatılacak operasyonun başarısı da bu seçimin sonuçlarına bağlı idi. Şimdi bu konudaki tehlike bu seçimle bertaraf edilmiş oldu. Hatta paralelci savcı ve hakimlerin yargı sisteminden ayıklanmasının bu şekilde önü açılmış oldu" diyen Dilipak operasyonların önümüzdeik haftadan itibaren başlayacağını söyledi.

İşte Dilipak'ın bugünkü yazısından öne çıkan bölümler: 

"Erdoğan’ın sözünü ettiği büyük operasyon, önümüzdeki haftadan itibaren başlayabilir.

Öyle sanıyorum ki, açılacak dava Ergenekon ve Balyoz’dan daha büyük bir dava olacaktır. Ergenekon ve Balyoz da medya, Sermaye, Siyaset, Bürokrasi, STK ayağının üzerine gidilememişti. Şimdi bütün bunların üzerine gidilecek. Derin devlet davaları, Terör ve Mafia örgütlerinin de üzerine gidilecek.

Gülen'in çağrısı boşuna değil

Fethullah Gülen’in Zaman ve Bugün’ün tirajlarının 10 kat, yüz kat artırılması talimatı boşuna değil. Bayram haftası Media tam bir çöküş yaşadı. Toplam kayıp 68.737 oldu. Son hafta Zaman gazetesi yine rekor bir kayıpla, 16.464 okurunu kaybederek haftayı kapattı. Bir önceki haftaki kayıpları 24.498 idi. İlk 5 gazetenin toplam tiraj kaybı 105.000 civarındaydı.

Bu süreçte Paralel Yapı'nın medya desteğine çok ihtiyacı olacak. Hem ufukta seçim var, hem kendi seslerini kitlelere duyurma ihtiyaçları sözkonusu. 
... 

Aslında HSYK seçimleri sonrası kendileri düğmeye basarak topyekûn bir saldırı başlatacaklardı. Hükümeti teröre yardım ve yataklık yapmakla suçlayacaklardı. Yeni bir siyasi oluşum için harekete geçeceklerdi.

...

Sonuçta beklenmeyen bir şey oldu ve HSYK seçimleri Gülen Hareketi için bir felakete dönüştü. Aslında bu seçimler, hangi ilde kim hangi çizgide bir bakıma yargının MR’ının görülmesine sebeb oldu..

10:50
 // Barış ak
Cemaat iman kur'an hizmeti yapacak siyasetçi siyaset yapacak! işte cemaat siyasete girince sonuda böyle oluyor...
15 Ekim 2014 10:50
son seçimlerde
 // kenan
ak partiye vatandaş paralel yapı temizlensin diye oy verdi ...
14 Ekim 2014 Salı 18:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler