YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen Hareketi'ne büyük şok!
Gülen Hareketi'nin düştüğü durum Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı iftarında bir kez daha ortaya çıktı. Eskiden iş adamlarının bir gecede milyonlarca dolar himmet bağışladığı iftara katılan en ünlü isim 'Gazman' tiplemesiyle tanınan oyuncu Hamdi Alkan oldu.
Gülen Hareketi'ne büyük şok!
03 Temmuz 2014 / 11:09 Güncelleme: 03 Temmuz 2014 / 11:24

Gülen Hareketi'nin en önemli kuruluşlarından olan Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı (GYV) önceki gün geleneksel iftar yemeğini düzenlerken iftara katılan isimler ve verilen mesajlar gündeme oturdu.

Geçen yıla kadar Türkiye'nin en önemli iş adamlarından, en önemli siyasi simalarına kadar birçok ismin katıldığı iftarda en tanınan ismin yönetmen ve oyuncu Hamdi Alkan olması ise dikkat çekti.

Bakanların eksik olmadığı iftarda bulunan en önemli siyasi simalar ise 'tuzluk' diye nitelendirilen bağımsız milletvekilleri Hakan Şükür ve İdris Bal ile Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar oldu. 

Kendi adamları katıldı

Gülen Hareketi medyası, Four Seasons Hotel'de düzenlediği 'Evrensel Barışa Doğru 20. Yıl' temalı iftar yemeğine siyaset, sanat, iş ve medya dünyasından birçok ismin yanı sıra farklı cemaat ve milletlerin mensuplarının katıldığını yazarken geçmişte Turkcell CEO'su Süreyya Ciliv, Ali Sabancı, Mehmet Ali Yalçındağ ve Turgay Ciner gibi dev iş adamlarının katıldığı iftarda hareketin en tanıdık yüzlerinden olan İhsan Kalkavan ve Ayhan Bermek dışında önemli iş adamı bulunmaması da gözlerden kaçmadı.

Yine GYV başta olmak üzere Gülen Hareketi'ne ait dernek ve vakıfların yaptığı iftarlara sürekli olarak katılan Fener Rum Patriği Bartholomeos, Ermeni Patriği Aram Ateşyan ve Süryani Kadim Metropoliti Yusuf Çetin gibi isimler de önceki gece düzenlenen iftarda yoktu. 

Hiç sponsor kalmadı

GYV'nin iftarında Gülen Hareketi'nin en önemli bağlantılarının kaybolduğu ortaya çıkarken Türkçe Olimpiyatları'na sponsor bulamayan hareketin, para kaynağı bulmak için şirketlerindeki mal varlıklarını satmaya başladığı belirtildi. 

Geçen yıl Türkçe Olimpiyatları'na Koç, Ülker, Doğuş, Bank Asya ve Turkcell sponsor olurken, bu yıl organizasyona Bank Asya dışında sponsor bulunamaması ve iş adamlarından gelen milyonlarca dolarlık himmet paralarının kesilmesi hareketi zor durumda bıraktı. 

 

TAKVİM

02:11
 // Ahmet
İzzet-i nefsi bu imiş,türkçülüğü bu imiş,müslümanlığı hİkaye imiş. Rabbim vefatından önce konuşup helallik almadan varmamalı ebediyete,hala dünyaya bir iyilik yapıp konuşur ve 2071 de bile tövbekar kahraman olarak geçer....
04 Temmuz 2014 02:11
21:01
 // Zehra nur
Ellerin de kuranla içimize girdiler birde ezeli düşmanımız israille beraber oldular .bunlar daha iyi günleri....
03 Temmuz 2014 21:01
Şemaat
 // M.N.A
bunlara para veren ebediyyen cehennem de yanacak ülkemizi batirmak için ellerinden geleni yaptilar sayin Başbakan imizin ayakkabisina 18 milyon gülen kurban olsun...
03 Temmuz 2014 15:42
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler