23 Haziran 2018 Cumartesi
 • Altın190,976
 • BIST95.852
 • Dolar4,6622
 • Euro5,4311
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,1791
 • İstanbul24 °C
 • Ankara27 °C
 • İzmir31 °C
 • Konya25 °C
 • Adana30 °C
 • Antalya29 °C
 • Diyarbakır34 °C
 • Bursa29 °C
 • Kayseri27 °C
 • Kocaeli23 °C
 • Şanlıurfa36 °C
 • Gaziantep33 °C
 • İçel29 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen Hareketi'ne bu tarihlerde operasyon yapılacak!
17 Aralık'ı operasyondan 4 ay önce köşesinde yazan Abdurrahman Dilipak, bu kez Gülen Hareketi'ne yapılacak büyük operasyon hakkında tarih verdi...
Gülen Hareketi'ne bu tarihlerde operasyon yapılacak!
24 Nisan 2014 / 09:30 Güncelleme: 24 Nisan 2014 / 09:38

A Haber’de Duygu Leloğlu’nun sunduğu Gece Ajansı Abdurrahman Dilipik’ı konuk etti. Paralel yapıya yönelik operasyonların Haziran- Ağustos ayları arasında hızlanacağını dile getiren Dilipak Gülen Hareketi'ni İspanya’daki Opus Dei hareketine benzetti.

Gülen'in PR çalışması için milyonlarca dolar para aktarıldığını da söyleyen Dilipak; Gülen Hareketi’nin başından beri kendini üstün gördüğünü ifade etti ve ekledi “Başbakan'ın cezalandırılması için dualar okuyorlar”

Paralel yapıya yönelik Haziran-Ağustos aylarında operasyon hızlanacak

Eğer paralel örgüte karşı bir operasyon başlatılacaksa, en yoğun oldukları alan kendi okulları, yurtları, dershaneleri… Burada yapılacak operasyon sadece örgüt elemanlarına değil, oraya gidip gelen öğrencilere de zarar verecek. Üniversite sınavının ikinci aşamasına girecek öğrencilerin üzerinde de olumsuz bir psikolojik baskı oluşturabilir.

Bir yandan cumhurbaşkanlığı seçimi var, bir yandan Yüksek Askeri Şura var, ki ordu içerisinde de yapılanmaları da var. dolayısıyla askeri şura karalarını görmek gerekecek Ama haziran sonrasında özellikle liselerin tatile girip üniversite sınavlarının yapılmış olması sebebiyle daha güvenli bir zaman oluşturacak.

Öğrencilerin ailelerinin yanına dönmüş olması, bazı ailelerin tatile çıkmış olmaları kendi içlerinde bir İç muhasebe yapmalarına sebep olacak. En azından paralel yapının kışkırtmalarına karşı ellerindeki bir takım enstrümanlar alınmış olacak.

Haziran ve Ağustos aylarına dikkat etmek gerekir. Operasyonlar zaten emniyette, istihbaratta yargıda zaten devam ediyor.

Bugün uyuşturucuya terör örgütlerine karşı yapılan operasyonlar, özellikle önümüzdeki bir hafta içerisinde, 1 Mayıs öncesi bir çok operasyonun gerçekleşmesi mümkün. Çünkü 1 Mayıs’a hazırlık yapan, orayı kana bulamak, Türkiye’de kriz isteyen bir takım çevreler de var. Onlara karşı bir takım önleyici harekat planı uygulanabilir. Hükümet her şeyi ertelemeyecek, ama büyük bir operasyon taahhütlerinin gerçekleşmesi için Haziran ve Ağustos ortasını beklememiz gerekiyor.

Haziran ortasına kadar giderek artan seyirde operasyonlar devam edecek, ama asıl büyük operasyonların ben ağustos ayının ortalarına doğru gerçekleşeceğini düşünüyorum.

Gülen'in PR çalışması için milyonlarca dolar para aktarılıyor

Gülen Hareketi’nin örgütlenmesi, İspanya’daki Opus Dei örgütlenmesine benziyor. Örgütlenme modeli, kullandıkları enstrümanlar, sadakat ve çile boyutu açısından benziyor. Psikolojileri de buna benziyor. Tamamen kendi aralarında katı bir hiyerarşi uyguluyorlar.

İçe dönükler çok ciddi iletişim sorunları var. Profesyonel bir diyalog var. bir PR çalışması var. Fethullah Gülen’in hedef ülkelerde PR’ının yapılması için Amerikan ve İngiliz şirketlerine milyonlarca dolar para aktarılıyor. Dikili bir ağacım bile yok, beş param yok diyor, aslında ailesinin bu cemaat yapısı içerisinde ticari işletmeleri, çok büyük bir takım organizasyonları içeriyor.

Sadece Fethullah Gülen üzerinden yapılan PR milyonlarca doları buluyor. Şu süreç içerisinde, hükümetin Ak Parti’nin kendilerine olan tavrını şikayet etmek için bile yüz binlerce dolarlık bütçe harcandı, dünyadaki belli toplantılara insanlar gönderildi.

Çok büyük bir organizasyonlarla çalışıyorlar. Kendilerini yenilmez saymalarının ezoterik bir yönü var. kendilerine göre bir inan dünyası var. bir de şöyle düşünüyor olsalar gerek “bizi destekleyen bir CIA var, bir Vatikan var, Bir Mossad var. bu dünyanın üç gücünü arkasına alan bir hareket nasıl yenilgiye uğrar. Kim bunlar?”

Gülen Hareketi Başbakan'ın cezalandırılması için dualar okuyor

Başından beri kendilerini üstün ulaşılmaz hissediyorlardır. Şu anda da diyorlar ki Haziran sonuna kadar Recep Tayyip Erdoğan’ın başına bir şeyler gelecek. Şefkat tokadı yiyecek ölecek. Çünkü büyücülük de var işin içinde. Birileri toplu dualar yapıyorlar, ebcet hesaplarıyla bir şeyler çıkartıyorlar. 17 Aralık’tan sonra ilk bir haftada bitecekti zaten. sonra Aralık sonu yok işte ocak sonu… Salı günü takıntıları var galiba, gün takıntıları falan da var. Dualar halkalar oluşturup, bir takım ayetler okuyarak kendilerine göre bir ayin içerisindeler.

Ve Allahın başbakanı cezalandıracağını düşünüyorlar. Ya kaçacak, ya içeri girecek, ya da ölecek. Ölmesi içinde birileri ellerinden geleni yapıyor. Bugüne kadar kaç tane suikast atlattı. Herkesi kullanmaya çalışıyorlar.

Solu da kullanmaya çalışıyorlar, İslami bir takım çevreleri de kullanmaya çalışıyorlar, liberalleri de kullanmaya çalışıyorlar. Gezi’de herkes vardı. Yine herkesi kullanmaya çalışacaklardır. Çünkü kendilerinin psikolojisi uzun soluklu böyle bir mücadeleye uygun değil.

13:43
 // KALEM 68
''Gerçek şu ki; o kâfirler Zikri işittiklerinde neredeyse gözleri
ile seni devireceklerdi'' ayeti her şeyi açıklamıyor mu? Bu gözü dönmüş haşhaşiler, haset ve kinlerinden çıldırmışlar. Kalem Suresi, müşriklerin Peygamber Efendimize(a.s.v.); öylesine bir kin ve nefret ile bakıyorlardı ki, yaydıkları o zararlı negatif enerji neredeyse Efendimizin (s.a.v) ayağını yerden kaydırıyordu. Kinli, hasetli, kibirli insanlar etrafına şer yayar. Bu şer, ancak Allah'ın himayesi ile bertaraf olur. Yani onların bedduası değil ama, bu habis enerjiler zararlı olabilir. Ama biz müminler; Başbakanımıza kalkan olacak, bol bol dua ve pozitif enerji yolluyoruz. Endişeye mahal yok. Allah'ın bir adı da, El Mani'dir....
24 Nisan 2014 13:43
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler