YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen Hareketi'nden ikinci TIR baskını
Türkiye'yi 'terör örgütlerine yardım eden ülke' gibi göstermek için MİT TIR'larına baskın yapan Gülen Hareketi'nin, Gazze açıklarında İsrail'in el koyduğu silah yüklü İran bandıralı gemi üzerinden yeni bir iftira için harekete geçtiği ileri sürüldü.
Gülen Hareketi'nden ikinci TIR baskını
06 Nisan 2014 / 23:28 Güncelleme: 06 Nisan 2014 / 23:28

Yenişafak'ta yer alan habere göre Türkiye'yi 'terör örgütlerine yardım eden ülke' gibi gösterip uluslararası alanda yalnızlaştırmayı amaçlayan Gülen Hareketi'nin geçtiğimiz mart ayı başında Gazze'ye gitmekte olan İran bandıralı bir gemide yakalanan silahları MİT'in gönderdiğini öne sürmek için kampanya hazırlığı yaptığı iddia edildi. Önce, 'Suriye'de El-Kaide'ye TIR dolusu silah gidiyor' diyen, ardından 'Nijerya'ya silah dolu THY uçağı' şeklinde haberler yaptıran Gülen Hareketi'nin, İsrail makamlarınca durdurulan ve içinde çok sayıda M-302 roketi bulunan gemide Türkiye'nin parmağı olduğunu ileri süreceği öğrenildi.

İran bandıralı geminin kaptanının bir Türk olmasından hareketle, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı hedef tahtasına oturtmaya çalışan örgütün, bununla ilgili 'operasyon kulisi' yaptığı gelen bilgiler arasında.

Şebeke bu hazırlıklarını sürdürürken, ABD NeoCon'larının önemli ismi Alan Makovsky'nin geçtiğimiz günlerde, 'Gemi kaptanının Türk olması tesadüf olamaz' açıklaması yapması, paralel yapının imaj operasyonuna destek açısından dikkat çekici bulundu.

21:12
 // Ahmet
Yemezler,adam kürre-arza rezil oldu,daha önemlisi deşifre oldu.....
07 Nisan 2014 21:12
07:32
 // M.N.A.
Mr.gülen terör örgütü dünyanin jandarmasi olmaya niyeti var kendilerini ne bok zannediyorlar .ben onu anlamadim .kimin adina konuşuyorlar kimi savunuyorlar kime hizmet ediyorlar hiç anlamadım. Şeytan a hizmet hareketi bu ne yapsa yeridir...
07 Nisan 2014 07:32
01:23
 // HE LAN! BİZ GÖNDERDİK?
Biz göndersek ne olacak? Yemişim Ab'sini de, BM'sini de! Terör devleti İsrail, bizim ezeli ve ebedi düşmanımız değil mi!? Yaparız da, yaparız... Çatlasınlar, patlasınlar! Bir kaç münafık haine mi kaldık!?...
07 Nisan 2014 01:23
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler