YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen Hareketi'nden Fethullah Gülen ve Ayasofya açıklaması
Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil, Ayasofya tartışmaları ve gündeme ilişkin konularda açıklamalar yaptı.
Gülen Hareketi'nden Fethullah Gülen ve Ayasofya açıklaması
07 Mayıs 2014 / 21:17 Güncelleme: 07 Mayıs 2014 / 21:20

Timetürk'te yer alan habere göre, Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı, Gülen Hareketi'ne yönelik linç kampanyası yürütüldüğünü iddia ettiği açıklamasında, Fethullah Gülen'in iadesine ilişkin tartışmalara da değindi.

"İadesini gerektirecek delil ve belge yok"

"Hocaefendi daha önce benzer iddialarla yargılandı ve beraat etti. İadesini gerektirecek delil ve belge yoktur. Camianın günah keçisi haline getirilmesi kabul edilemez. Delilsiz iddialarla yürütülen linç kampanyaları kabul edilemez. Başbakan'ın kaset iddiaları yeni bir şantaj algısı oluşturmaktadır. Hizmet camiası çirkin iftiralarla karalanmak istenmektedir. Dinlemeleri ortaya çıkarmak ve sorumluları cezalandırmak Hükümetin namus borcudur. Hizmet müsbet yaşamdan asla taviz vermemiştir. Hizmet hareketi toplumsul huzur için kendi üzerine düşen sağduyulu davranışını devam ettirecektir. Kimsenin ötekileştirilmediği bir Türkiye arzusu ile kamuoyuna arz ederiz. "

Ayasofya'nın ibadete açılması

Ayasofya'nın açılması ile ilgili sosyal medyada bir hareketlenme var. Herkesin kendi şahsına özel bir düşüncesi olabilir. Özellikle de muhafazakar kesimin özlemi olabilir. Hizmetin bu anlamda külli manada bir kampanya yapması mümkün değildir. Biz Ayasofya'nın açılmasının iktidarla ilgili mesele olduğu, uluslararası hassasiyete sahip olduğu düşüncesindeyiz. Hizmetin bu anlamda kampanya yaparak ısrar algısını tasvip etmiyoruz. İlgi duyanlar varsa onların şahsi duygularıdır.

sulaaar ötesindeki GARİP!!!!!!!!!!! ADAMI SAVUNAN adamlaaar...
 // nevzat yavaşcan
şükürleer olsun ki artık fETHULLAH gÜLEN'İN YETİŞTİRDİĞİ HASTALIKLI NESİL ARTIK ALLAHIN İZNİYLE YÜZÜSTÜ fETHULLAHLA BİRLİKTE (samimi ve ihlaslı olanları Allah ayıklaycak inşhl) husraana eriyorlar HEM DE KENDİ İRADELERYLE, DİLLERİYLE ELLERİYLE VE AYAKLARIYLA..... ALLAH ÜMMETİ BU TÜR FİTNELERDEN TEZ ZAMANDA KORUSUN.......
08 Mayıs 2014 Perşembe 11:48
yeterrrrrr
 // daima hizmet,daima millet
ALLAH GÜLENİNDE CEMAATİNDE BELASINI VERSİN ŞEYTANINDAN BULSUN YETER YA DEFOLUN LAN YETER......
07 Mayıs 2014 Çarşamba 22:39
yeterrrrrr
 // daima hizmet,daima millet
ALLAH GÜLENİNDE CEMAATİNDE BELASINI VERSİN ŞEYTANINDAN BULSUN YETER YA DEFOLUN LAN YETER......
07 Mayıs 2014 Çarşamba 22:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler