YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen Hareketi için kader günü!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın MGK'da 'paralel yapı'yla ilgili karar alınacağını açıklamasının ardından Gülen Hareketi'nde gözler 30 Ekim'de yapılacak toplantıya çevrildi.
Gülen Hareketi için kader günü!
24 Ekim 2014 / 21:42 Güncelleme: 24 Ekim 2014 / 21:57

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Milli Güvenlik Kurulu'nda (MGK) Gülen Hareketi 'yle ilgili karar alınacağını açıklamasının ardından gözler 30 Ekim'de yapılacak kritik toplantıya çevrildi.

Erdoğan, 'paralel yapı' olarak nitelediği Gülen Hareketi'nin 'Kırmızı Kitap'a alınarak 'ulusal tehdit' olarak görüleceğini açıklamıştı. Gülen Hareketi'inde gözler kritik toplantıya çevrilmiş durumda.

Erdoğan ilk kez katılacak

Milli Güvenlik Kurulu 30 Ekim'de toplanıyor. Toplantıya, Recep Tayyip Erdoğan, ilk kez Cumhurbaşkanı olarak başkanlık edecek, Ahmet Davutoğlu da ilk kez Başbakan sıfatıyla katılacak. Gündem IŞİD ile mücadele, çözüm süreci ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daha önce "paralel yapının" da ulusal tehdit olarak içine gireceğini açıkladığı, "Kırmızı Kitap".

Sadece Cumhurbaşkanı ve Başbakan değil, yeni göreve gelen Başbakan Yardımcıları Numan Kurtulmuş ve Yalçın Akdoğan da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ilk kez MGK'da yer alacaklar.

MGK'da son şeklini alacak

Toplantının gündemi kritik. Suriye ve Irak'taki son durum ele alınacak. Çözüm süreci de masada olacak. "Kırmızı Kitap" olarak bilinen Milli Güvenlik Siyaset Belgesi'nin yenileceğini, kitaba 'paralel yapı'nın da gireceğini Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamıştı. Kulislere göre, o değişiklik bu MGK'da son şeklini alacak ve 'paralel yapı' da ulusal güvenliği tehdit eden unsurlar arasına alınacak.

Gülen Hareketi Kırmızı Kitap'a girerse ne olur?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gülen Hareketi'nin Milli Güvenlik Kurulu'nda (MGK) ulusal güvenliği tehdit eden unsurlar arasına alınmasının uluslararası alanda da yankılanacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afganistan'dan İstanbul'a dönüşü sırasında uçakta gazetecilere şu açıklamayı yapmıştı

Onlarca ülkede faaliyet gösteren Gülen Hareketi'nin zor durumda kalacağını ima eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu neyi getirir, bu yargının da uluslararası camianın da bu tür olaylara bakınışı değiştirir, önemli bir adımdır bu. Dostluk, kardeşlik bağlarıyla birbirine bağlı olduğunu söyleyen ülkeler bu tür şeylerde o ülkenin gerek Bakanlar Kurulu gerekse Milli Güvenlik Kurulu gibi önemli bir kurumunun almış olduğu kararı veya tavsiyeyi gözardı etmezler" dedi.

 

İNTERNET HABER

vatan@hainleri
 // alaattin çolak
ya bu sümüklünün mallarına neden el koyulmuyor artık biz ticarette belgesiz mal edinmiyoruz ama...
25 Ekim 2014 01:03
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler