YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen Hareketi ekstra legal yöntem kullanıyor
Anayasa Mahkemesi’n'den yakın zaman önce çıkarılan Raportör Yard. Doç. Dr. Emir Kaya, 'Paralel Yapı'nın ceza mevzuatında hiçbir yaptırımı olmayan ekstra legal yöntem kullandığını ifade etti.
Gülen Hareketi ekstra legal yöntem kullanıyor
31 Temmuz 2014 / 08:23 Güncelleme: 31 Temmuz 2014 / 08:32

Anayasa Mahkemesi’n'den yakın zaman önce çıkarılan Raportör Yard. Doç. Dr. Emir Kaya, 'Paralel Yapı'yla ilgili çarpıcı tespitlerde bulundu.

Kaya, Anayasa Mahkemesi’nde ön büro başta olmak üzere tüm kritik noktaların Gülen Hareketi'ne yakın kişilerce işgal edildiğini ifade etti.

Gülen Hareketi'nin genel olarak hukukun avantajlarını kullanarak suç işlediğini anlatan Kaya, uygulanan yöntemin ise Ekstra Legal Yöntem olduğunu söyledi.

Kaya, şunları ifade etti:

Ceza mevzuatında yok

"Gülen Hareketi, hukuki süreçleri bozan fakat o süreçlerin bir parçası olan yapılanma. Mesela PKK anti legal bir yapılanma, fakat ekstra legal değil. Bizim ceza mevzuatımız anti legale göre düzenlenmiş. Ekstra legal olana karşı ceza mevzuatımızda bir düzenleme yok, bu konuda düzenleme yapılması gerekir. Hareket ekstra legal yöntemi kullanıyor.

Paralel Yapı Anayasa Mahkemesi’nde ekstra legal yöntem kullanıyor.  İlegal ikiye ayrılır, anti legal-ekstra legal, bu yine illegaldir. Gülen Hareketi'nin yöntemi ekstra legal ama aynı zamanda anti legal. Çünkü benim hukukuma da tecavüz ediyor. Beni sıkıştırıyor, mobbing uyguluyor, dosya manipülasyonu yapıyor."

 

STAR

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler