YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen Hareketi bu şehirde çökecek
Gülen Hareketi bu şehirde çökecek
28 Nisan 2014 15:15
17 Aralık darbe operasyonu sonrasında halktan umduğu desteği bulamayan ve 30 Mart seçimlerinde milli iradeden büyük tokat yiyen paralel yapıda çöküş hızlandı.

Yeni Akit'te yer alan habere göre, Paralel yapının başladığı yer olan İzmir'de daha önce paralel yapı içerisinde iken 17 Aralık sonrasında gerçekleri görüp bu yapıdan çıkan çok kişi bulunduğuna dikkat çeken TBMM Mağdur Hakları Komisyonu Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, eskiden bu yapının içinde olan birçok kişinin bu yapıyı terk ettiğini kaydetti. Esnaftan paraları toplayamayan paralel yapı elemanlarının işleri tehdit ve darp boyutuna götürdüklerini ifade eden Dağ, İzmir'de başlayan paralel yapının yine İzmir'de tarih olacağını dile getirdi.

Paralel yapının ilk ortaya çıktığı yerin İzmir olduğunu hatırlatan Dağ, "Paralel yapının ilk kuruluş yıllarında da birtakım soru işaretleri, birtakım hususlar söz konusu. Paralel yapı geldiği son süreçte Pensilvanya'dan yönetilen, devletimizin temeline dinamit koyan bir yapıya dönüştü. İzmir'den başlayan bu yapı, yine İzmirlilerin öngörüsüyle İzmir'de son bulacak. Artık devletin içinde oluşmuş ahtapot tarzı bu yapı ne milletimize ne de dinimize bir faydası var. Bu hal milletimizin ve dinimizin engeller pozisyona dönüşmüştür" dedi.

Daha önce paralel yapı içerisinde iken 17 Aralık sonrasında gerçekleri görüp bu yapıdan çıkan çok kişi bulunduğunu ifade eden Dağ, "Bu yapı içinde ya mütevelli de olmuş, ya yurtlarda kalmış birçok kimse artık bu yapıyı tamamen terk etmiş vaziyette. Son başlayan süreçte kendilerinin bir piyon olarak kullanıldığını, zaman zaman işadamları dernekleri, zaman zaman mütevelli toplantılarında yapmış oldukları yardımların açıkçası başka amaç ve emeller için kullanıldığını düşünüyorlar." dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler