YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen Hareketi Anayasa Mahkemesi'nin omurgasıdır!
A Haber'de Mehmet Ali Önel yönetimindeki Deşifre programına konuk olan AYM eski raportörü Yrd. Doç. Dr. Emir Kaya Paralel örgütün Anayasa Mahkemesi'nde nasıl örgütlendiğiyle ilgili şok açıklamalarda bulundu.
Gülen Hareketi Anayasa Mahkemesi'nin omurgasıdır!
13 Eylül 2014 / 09:00 Güncelleme: 13 Eylül 2014 / 09:02

A Haber ekranlarında yayınlanan Deşifre programında bu hafta Anayasa Mahkemesi'ndeki paralel yapılanma ele alındı.

Anayasa Mahkemesi eski raportörü Yard. Doç. Dr. Emir Kaya'nın konuk olduğu programda örgütle ilgili birbirinden ilginç açıklamalar yapıldı

İşte AYM eski raportörü Yrd. Doç. Dr Emir Kaya'nın Anayasa Mahkemesindeki hukuksuzluklarla ilgili yaptığı o kan donduran açıklamalarından satır başları:

Anayasa Mahkemesi'nde adalet bir öncelik değil 

Ben Anayasa Mahkemesi'ndeki Paralel Yapı'nın mevcut olduğunu açıkladıktan 12 saat sonra ilişkim kesildi. Anayasa Mahkemesi'nde adalet bir öncelik değil, kitlesel hesaplar var. Ben devletimize hizmet etme kaygısını Anayasa Mahkemesinde bulamadım. Yargının hali çok kötü. Yargıçlar siyaset tavrına bürünmüş.

Başraportör Musa Sağlam bizim yaptığımız raporun tam tersini sundu

Araştırma biriminde görevlendirildim ilk olarak ancak başraportör Musa Sağlam bizim yaptığımız araştırmayı kendi görüşünü yansıtarak tam tersi bir şekilde birim olarak böyle düşünüyoruz diye heyete sundu.

Bu yapılanmayı söylediğimde Haşim Kılıç ciddiye almadı

Ben göreve başladıktan 3 ay sonra Anayasa Mahkemesi'ne bizim performansımızı etkileyen unsurlar var bunların bertaraf edilmesi gerekiyor diye başkanımıza sundum burada kastettiğim hareketti. O rapor hala bende kayıtlı.

Haşim Kılıç raporu okumadan bana teşekkür etti. Ama ciddiye almadı. Yalanla riyakarlıkla ciddi kalkınma sağlayamayız. Biz önce gerçekleri tespit etmeliyiz daha sonra bu gerçekliği tartışabiliriz. Ben bu yapılanmayı başkana sürekli söyledim ama başkan bunları ciddiye almıyor sürekli başka sorunlar çıkarıyor

AYM doğrudan 'Paralel'e bağlı

Anayasa Mahkemesi'nin yapısından önce kültürünü irdeleyelim. AYM Başkanı imparator gücünde bütün dosyaların sıralamasını kendisi yapıyor okunmayan metinleri okundu diye imzalattırıyor. Bu kültür orada yaşatılıyor. AYM'de tek adama bağlı bir hareket yapılanması var. Dıştan görülen yapı ile içteki anlayış örtüşmüyor

Haşim Kılıç: Eper konuşursan seni gönderirim

Ben bunlar hukuki değil dedim ve başkan bey beni çağırdı ben bu meseleleri kendisine ilettim. Ben açıkça Gülen Hareketi yapılanmasını kendisine söyledim. O da bana "bu meseleleri konuşma yoksa seni gönderirim" dedi. Bende adaletten ayrılmam dedim

Kılıç 'Paralel' yapılanmayı bertaraf edemez

Anayasa Mahkemesi'ndeki Gülen Hareketi yapılanması Haşim Kılıç'ın bertaraf edeceği bir şey değil çok geçmişten geliyor. Haşim bey bu saatten sonra bu yapıyı bertaraf etmez. Çıkıp bütün kamuoyundan özür dilemeli. 

Haşim Kılıç'tan hesap sorulmalı

Haşim Kılıç hukuksuz birçok şey yapıyor ama kamuoyu bunun üzerine gitmiyor. Gülen Hareketi olayını da inkar ediyor...

Meşru hükümetle gayri meşru hareket bir tutulamaz 

Sosyal medyada benim hükümet adına konuştuğum söyleniyor. Ben hayatımda hiç AK Parti'ye ne de diğer partilere oy vermedim. Ben tarafsızlığımın zedelenmesini istemiyorum.

AK Parti seçilmiş meşru bir hükümet bunun AK Parti olması önemli değil diğer partiler de olabilir bir meşru yapılanma diğer tarafta Gülen Hareketi gibi gayri meşru yapılanma var ben burda herkesin hükümeti desteklemesini istiyorum. Haşim Kılıç'ın burada ikisi arasında denge gözetir bir hali var. Hareket gibi oluşumları yanına yaklaştırmamalı bu kabul edilemez.

Gülen Hareketi Anayasa Mahkemesi'nin omurgasıdır 

Gülen Hareketi Anayasa Mahkemesi'nin omurgasıdır. Hareketten olamayan insanlar o akıntıya karşı kürek çeken insanlar. Şimdi, bir kurumun bir şirketin genel müdürünü satış müdürü atayabilir mi saçma değil mi? Üyelerin 10 tanesini Abdullah Gül atadı. Bu atamalardan önce Haşim Kılıç ile müzakere etmesi olabilir. Fakat Kılıç'ın burada bir beyan ederken raportörlerle birlikle mülakat yapması uygun mu?

Genel Sekreter Oğuz Kaya ve Alparslan Altan Gülen Hareketi üyesidir 

Genel sekreter Oğuz Kaya ve Alparslan Altan Gülen Hareketi üyesidir. Bu kişiler hareketle uygun hareket ediyor, açıkça da isim veriyorum. 2012'ye 406 sayılı dosyayı değiştirerek yayınlattılar. Ben bu kadar açık söylüyorum Anayasa Mahkemesi karar veriyor bu raportörler dosyayı değiştiriyor. Bu olay çok vahim. Böyle bir şey ifşa edildiğinde hiçbir şey olmuyor. Haşim Kılıç bu üyeleri soruşturma başlatması gerekiyor.

Haşim Kılıç hakkında gereği yapılmalı

Bunların hepsi ispatlı. Haşim Kılıç hakkında gereği yapılmalı. Bu şekilde usulsüzlükler çok fazla. 2013'e 53-56 sayılı dosyayla ilgili karar veriliyor raportör bunu düzeltiyor 83 paragraflık bir karar ortaya çıkıyor. 2 ay 1 hafta sonra resmi gazetede yayımlanıyor 62 paragraf halinde. Ben dosya numarası veriyorum iftira değil

Anayasa Mahkemesi'nde tutanak tutulmuyor

Karar verildikten 3 ay sonra yayınlıyorlar. Bu sorununun kökeninde Anayasa Mahkemesinin tutanaklarını olmaması var. Anayasa Mahkemesinde 17 üye var tutanak yok. Bir üye hükümetten bir şey istiyor ve yerine getirilmemiş ve diyor ki onlar bizim elimize düşmeyecek mi diyor. Tabi bunlar tutanak tutulmuyor. 

Raportörlerin yarısından fazlası Gülenci

Anayasa Mahkemesi'ndeki Raportörlerin yarısından fazlası Gülenci. Aralarında bir dayanışma var. 

Raportör Haşim Kılıç'ın da üstünde

Anayasa Mahkemesinde bir raportör var Haşim Kılıç'ın da üstünde

Bana Tayyip Erdoğan ağzıyla konuşma 

Haşim Kılıç kişi olarak iyi birisi ancak devlet konu olunca babamı bile tanımam. Haşim Kılıç'a bu üyelerin ihanet içinde olduğunu söyledim ama bana Tayyip Erdoğan ağzıyla konuşma dedi.

Haşim Kılıç yanlış meslek seçmiş

Bu mesele siyasi değil tamamen hukuki bir meseledir. Haşim Kılıç hukuk için yaratılmamış ancak muhteşem bir siyasetçi olabilirdi. Gülen Hareketi'nin vadettiği bir güç var başkana. 

Haşim Kılıç'tan sonra 'Başkan'lık için pazarlıklar başladı

Yeni Türkiye diye bir şey var ortada ama yeni Türkiye anayasa düzeltilmedikçe düzeltilmez. Cemaat dürüst olmayış yolunu kendine hedef edinmiş. Cemaatin olduğu hiçbir yerde adalet olmaz. Haşim Kılıç'tan sonra Başkan için pazarlıklar başladı.

 

AHABER

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler