YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen grubuna açık çağrı: Tövbe edin özür dileyin!
Mardin’deki STK’lar, Türkiye’yi hedef alan küresel operasyona Gülen grubunun bilerek destek verdiğini savunarak tövbe etmeye çağırdı
Gülen grubuna açık çağrı: Tövbe edin özür dileyin!
01 Ocak 2014 / 19:47 Güncelleme: 01 Ocak 2014 / 19:51

Mardin'in Midyat ilçesinde faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri, 17 Aralık operasyonunu protesto etti.

Özgür Eğitim-Sen, Eğitim Bir- Sen, Yolbaşılılar Derneği, Haldehliler Derneği, Midyat Derneği, Türk Diyanet Vakıf-Sen, Eğlence Köyü Muhtarlığı, Din Bir-Sen, Büro Memur-Sen, Hizmet İş Sendikası, Umutla Yaşam Derneği, Diyanet Sen, Eğitim İlke Sen, Orman İş Sendikası, Bem Bir-Sen, Azim Der ve İmam Hatip Mezunları Derneği ortak bir açıklama yaparak, operasyonun yolsuzluk değil, tüm dünyada sömürü düzeni kuran İsrail ve Amerika'nın Türkiye' yi hedef alan kuşatma operasyonu olduğunu vurguladı.

Erdoğan'a sahip çıkacağız

STK’lar adına ortak basın açıklamasını okuyan A. Hakim Şahin, Mısır'da Sisi'ye karşı Müslüman Kardeşler'in, Suriye'de Beşar Esad'a karşı Suriyeli halkın İsrail zulmüne karşı Filistinlilerin yanında olduklarını, çözüm sürecini başlatan, başörtüsünü kamuda serbest hale getiren, katsayı adaletsizliğini kaldıran ve Türkiye' ye dünyada itibar kazandıran Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıkacaklarını söyledi.

Tövbe edin. özür dileyin

Şahin, "Son günlerde yaşadığımız olaylar göstermektedir ki, İslami hizmetleri ve prestijli faaliyetleriyle milletten takdir gören cemaat, Türkiye'yi hedef alan küresel operasyona bilerek destek vermektedir. Bütün İslam aleminin dua ettiği kişilere beddua etmektedir. Sahip oldukları tüm medya ve diğer kuruluşlarla İsrail ve Amerika' ya destek vermektedir. Cemaat içerisinde hakka ve halka samimiyetle hizmet eden kardeşlerimizin bulunduğuna inanıyoruz. Bu kardeşlerimize sesleniyoruz. Lütfen duruşunuzu ve durduğunuz yeri gözden geçiriniz. Bilmeden bu kirli oyuna alet olan kardeşlerimizi tövbe etmeye ve milletimizden özür dilemeye davet ediyoruz" dedi.

 

 

10:05
 // ABİ hoca farkında yada farkında olmadan ısraile
van...
02 Ocak 2014 10:05
21:13
 // TÖVBEYİ MÜSLÜMAN OLAN YAPAR
Tövbe etmeden önce, kelime i şehadet getirmeleri lazım. Günah, küfürdür. Küfre giren, imana gelmeli yada iman tazelemelidir. Allah onlara da, bize de, nasuh tövbe nasip etsin....
01 Ocak 2014 21:13
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler