YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen Erdoğan'a dua mı etti?
Zaman gazetesi yazarı Ahmet Kurucan, Fethullah Gülen'le görüşmesi sırasında yaşadıklarını köşesine taşıdı. Kurucan açıkça belirtmese de Gülen'in, hükümet üyelerine isim isim dua ettiğini yazdı.
Gülen Erdoğan'a dua mı etti?
21 Haziran 2014 / 13:42 Güncelleme: 21 Haziran 2014 / 14:01

Kurucan'ın 'Başka sevdam olmadı' başlıklı bugünkü yazısı, "Gülen Hareketi, hükümetle barışmaya mı çalışıyor?" yorumlarına neden oldu.  

Gülen'le yaptıkları sohbete değinen Kurucan, “'Allah’ım! Bizleri ve onları ıslah eyle.' duasını şu son 3-4 aydır defalarca duymuştum Hocaefendi’den ama dün isim isim zikrederek “Cennetine koy Allah’ım.” diye dua ettiğini de duyunca: “İşte peygamber sadrının, sinesinin, gönlünün genişliği ve onun bir tezahürü” dedim ve için için ağlamaya durdum" diye yazdı.

Gülen beddua etmişti

Hatırlanacağı gibi 17 Aralık operasyonu sonrası Gülen'in "beddua" açıklaması çok tartışılmış, bir süre sonra da Gülen Hareketi'ne operasyon başlamıştı. Şimdi ise Gülen'in isim vererek dua ettiğini söyleyen Kurucan, kimlere dua ettiğini de "Kim mi o isimler? Tasrihe gerek var mı? Tahmin ettiniz. Evet, doğru. İşte onlar." diyerek açıkladı.

Her şeye rağmen amin deriz

Kurucan yazısını şöyle bitirdi:

(...)Devam edemiyorum; çünkü Hocaefendi de devam edemedi. Sustu, sustu, sustu. Sözün bittiği yerdi çünkü. “Allah bizleri de onları da ıslah eylesin.” duası ile bozdu sessizliği önce ve ardından yazının başında belirttiğim peygamber gönlünün enginliğini zılliyet planında nazara veren ve isim söyleyerek yaptığı duasına başladı.

Siz bu duaya amin der misiniz bilmem? Deseniz bile aminleriniz ne kadar gönülden, candan, içten olur onu da bilmem. Ama hissiyatın doruk noktada olmasına rağmen aklın hissiyat gemini frenlediği o atmosferde olsaydınız, her şeyi bir kenara bırakır “Başka sevdam olmadı ki.” diyen Hocaefendi’nin o duasına “her şeye rağmen amin” derdiniz.

Kim mi o isimler? Tasrihe gerek var mı? Tahmin ettiniz. Evet, doğru. İşte onlar."

peygamber demeye getiriyor hala
 // mç
“Cennetine koy Allah’ım.” diye dua ettiğini de duyunca: “İşte peygamber sadrının, sinesinin, gönlünün genişliği ve onun bir tezahürü” dedim
Sizde hala oeygamber yerine koydugunu goruyormusunuz? Hala bu adam icin alttan alttan peygamber demeye getiriyorlar......
21 Haziran 2014 Cumartesi 20:17
Başka çare kalmayınca ne yapsın zavallı?
 // yasin
İyice köşeye sıkıştı, iltica ettiği ülkelerden de red yiyor. Ne yapsın, bu şekilde kendini kurtarmaya çalışıyor, ama nafile... Takke düştü kel göründü... Bu saatten sonra kimse kanmaz bu palavralara......
21 Haziran 2014 Cumartesi 17:46
15:26
 // Muhammedi
Bunlar munafıklığın zirvesindeler. Erdogan dogru soyluyor. Bunlara su bile yok....
21 Haziran 2014 15:26
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler