YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen Cemaati'nin İsrail sevgisi
İsrail destekli 17 Aralık ve sonrasındaki operasyonları organize eden paralel yapılanmanın geçmişte de İsrail ile içli dışlı olduğu ortaya çıktı. Gülenciler 28 Şubat’ta da İsrail’in yanında yer almıştı.
Gülen Cemaati'nin İsrail sevgisi
20 Ocak 2014 / 00:04 Güncelleme: 21 Ocak 2014 / 11:56

Siyonist oluşum İsrail'in rahatsız olduğu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı tasfiye etmeyi amaçlayan 17 Aralık ve sonrasındaki kirli operasyonları organize eden paralel yapının geçmişte de Siyonist oluşumun Türkiye üzerindeki planlarının bekçisi olduğu ortaya çıktı.

İsrail'in rahatsız olduğu Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarı Hakan Fidan'ı tutuklatmak isteyen ve bu çerçevede 7 Şubat 2012'de Fidan'ı ifadeye çağırtan ve son olarak da 17 Aralık operasyonuyla başlayan kirli süreci yöneten paralel yapının İsrail ile olan muhabbetinin 28 Şubat sürecine dayandığı belirlendi.

Bugün Erdoğan'a karşı İsrail destekli operasyonu yürüten devlet içindeki paralel yapılanmanın geçmişte de Necmettin Erbakan'a karşı İsrail'in yanında yer aldığı ortaya çıktı. Siyonist İsrail devletinin Türkiye üzerinde en aktif olduğu 28 Şubat post-modern darbesi sürecinde İsrail'in rahatsız olduğu Refah-yol iktidarına "Beceremediniz, bırakın" diyen Fethullah Gülen'in bu süreçte de İsrail ile yakın temas içinde olduğu bildirildi. Gülen, Dinlerarası Diyalog çalışmalarını başlattığı yıllarda dünyanın en önemli Yahudi temsilcileriyle sır görüşmeler organize ederken, Gülen'e yakınlığıyla bilinen Zaman Gazetesi de İsrail destekçisi yayınlar yapmış.

28 Şubat'ın akabinde sır görüşme

Paralel yapılanmanın başındaki Fethullah Gülen'in, Erbakan'ın hükümetten indirildiği 28 Şubat post-modern darbesinin hemen akabinde ve Refah Partisi'nin kapatıldığı günlerde İstanbul'da Yahudilerle sır görüşmeler yaptığı ortaya çıktı.

Amerika'dan gelen Musevi temsilcilerinin; 28 Şubat darbesinin mimarı Genelkurmay İkinci Başkanı Çevik Bir, 28 Şubat destekçisi dönemin başbakanı Mesut Yılmaz ve Fethullah Gülen ile görüşmeler yaptığı ortaya çıktı. Çevik Bir'in Erbakan'a yönelik darbenin en etkin ismi olması, Yılmaz'ın Erbakan sonrasında hükümeti kurması dikkate alındığında Musevi temsilcilerinin Gülen'le hangi sebeple görüştüğü bilinmiyor. Görüşme sonrasında Gülen'in yazdığı bir kitap, Anti Deformation League (ADL) adlı Amerikan Yahudi örgütünün finansmanıyla basıldı. Gülen, 8 Mart 1998'de Amerikan Yahudi Örgütleri Başkanları Konferansıyla görüşmesinin 28 Şubat'ın hemen sonrasına, Gülen'in de Amerika'ya gidişinin hemen öncesine denk gelmesi manidar bulunuyor.

1390241188221.jpg

 

Zaman'ın utanç dolu İsrail yayınları

Zaman gazetesinin de bu süreçte yaptığı yayınlar İsrail'in çıkarlarına nasıl hizmet ettiğini açıkça gösteriyor.

24 Aralık 1997 tarihinde İsrail Başbakanı Şimon Peres ile yapılan röportajı "Ortadoğu'nun geleceği Ankara'ya bağlı" başlığıyla yayınlayan Zaman Gazetesi daha önceki tarihlerde de İsrail'in menfaatlerini gözeten haberler yapmış. Dönemin Başbakanı Necmettin Erbakan'ın İsrail Dışişleri Bakanı David Levy ile Ankara'da yaptığı görüşmeyi 9 Nisan 1997 tarihli sayısında Zaman Gazetesi "Erbakan İsrail'e çattı" başlığıyla yayınlamış. Aynı Zaman, Şubat ayında İsrail'e giden Genelkurmay Başkanı Orgeneral İ. Hakkı Karadayı ile alakalı haberi de "Karadayı'dan İsrail'e güvence" başlığıyla görmüş. Zaman Gazetesi 1997 yılında Kudüs ile alakalı da bir yazı dizisi yayınladı.

 

TAKVİM

01:37
 // KURTLAR ÇOBAN OLURSA
İslam düşmanları, 30 40 yıldır nasılda kendilerini gizlemiş. Yahudi gibi ağlamasından da anlamamıştık. Demek ki ağlama duvarını hayal edip ağlıyormuş. Utanmaz düzenbaz, pis münafıklar!...
21 Ocak 2014 01:37
00:40
 // feyyaz
Yok artik?????????...
21 Ocak 2014 00:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler