YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Gülen Cemaati'nin arkasında Vatikan var"
A Haber'de dün gece Peygamber efendimizin canlandırıldığı sahnelerle kamuoyunun tepkisini çeken 'Şefkat Tepe" dizisinin asıl amacı ve Gülen Cemaati'nin misyonu mercek altına alındı.
"Gülen Cemaati'nin arkasında Vatikan var"
17 Şubat 2014 / 22:11 Güncelleme: 17 Şubat 2014 / 22:12

Yönetmen Mesut Uçakan, Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Salih Tuna’nın da önemli değerlendirmelerde bulunduğu programa cemaatle ilgili uzun yıllardır araştırmalar yapan İlahiyatçı-Yazar Ahmet Tekin’in gündem oluşturacak açıklamaları damgasını vurdu.

İşte o gerçekler:

“İcat dinin adı Müslüman Hristiyanlık”

İslam’a paralel yeni bir din icat ediyorlar. Adı da Müslüman Hıristiyanlık veya Hıristiyan Müslümanlık. Okullarında da bunu telkin ediyorlar. İsim olarak tanıdıklarımız var. İçlerinde Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’na başkanlık edenler de var. Bunlar Machiavelli’e rahmet okutturacak kadar Makyavelistler.

“1964 2’nci Vatikan Konsülü'ne göre hareket ediyorlar”

1961-64 arasında dinlerarası diyalogla ilgili 2’nci Vatikan Konsülü’nde karar alındığı zaman oradaki diyalogun içi kurumsal Hıristiyan misyonerliğiyle dolduruldu. Gülen’in de Papa’ya yazdığı mektupta “Biz Papalık misyonunun bir parçasıyız” şeklinde kendi ifadesi var. Altındaki imzada da “Rabbin kulu Fethullah Gülen” diyor. Bir Müslüman bu rabbin kulu yazılsa yanlış anlaşılmaz ama Papa’ya, bir papaza böyle bir şeyin yazılması -ki İsa’nın kulu anlamına geliyor-. Çünkü onlar İsa’yı Rab kabul ediyorlar. Gülen öyle taklalar atıyor ki ortada Müslümanlık falan hak getire!

“Başbakan'ı önlerinde engel olarak görüyorlar"

Başbakan’ı kendi önlerinde engel gördükleri için ona saldırıyorlar. Asıl mesele Türkiye’ye Hıristiyanlaştırmak. Hıristiyan nüfus binde 8 geriliyor. Mensuplarının yüzde 46-55 arası Hıristiyanlığı terk etmiş vaziyette.

“Gülen Cemaati'nin arkasında Vatikan var”

Cemaatin arkasında Vatikan var, ABD var, Kiliseler Birliği var. Hepsiyle irtibat halinde. Türkiye’de 8 ayrı misyoner grup faaliyet halinde. Bu gruplarla cemaat dirsek teması içinde. Kurumsal misyonerliğin Türkiye şubesi gibi çalışıyorlar. Her taraftan zımparalıyorlar bu işi. Gülen “Hz. Meryem’i hamile bırakan Hz. Muhammed’in ruhudur” diyor. Kuran’ı orada da yanlış anlıyor. Nisa Suresi’nin 171. Ayeti’nde Allah Hz. Meryem’in Allah’ın ‘Ol’ emrinin sonucu hamile kaldığını açıkça ifade ettiği halde Fethullah Gülen, “Hz. Peygamberin ruhu hamile bırakmıştır, İsa, Hz. Muhammed’in çocuğudur” demeye getiriyor. Hıristiyanlarla Müslümanları yaklaştırma çabasına giriyor. Çok Makyavelist bir anlayıştır bu.

“Gülen, Kur'an-ı Kerim'i inkara gidiyor"

Gülen bazı laflarında nerdeyse Kuran’ın tümünü görmezlikten geliyor. Birçok sözünde de Kuran-ı Kerim’in ayetlerini tahrif ediyor. Bu iş Kuran’ı inkara, İslam’ı inkara gidiyor. Allah Kuran’da İbrahim’in bir dininden bahsediyor: Hanif ve Müslüman. O, üç İbrahimi dinden bahsediyor.

1964’te alınan 2’nci konsüldeki karardan sonra kurumsal misyonerlikle belirli bir yere vardılar, Vatikan ve New York’ta. Diyorlar ki “Güney ve Orta Asya Müslümanlığında hayır yok. İslam Türkiye’den tekrar ayağa kalkarsa kesinlikle bunun önüne geçemeyiz, tedbirini alalım” dediler. Vatikan’da Yabancı Dinler Sekretaryası kuruldu. 1999’da bir TV kanalının genel yayın yönetmeni ve Jandarma Bölge Komutanı olan bir tuğgeneralle tesadüfen ayrı ayrı görüştüm. “Yakında Türkiye’de halka referans olabilecek bir kısım kimselere Hıristiyanlığın ve Yahudiliğin meşruiyetini, İslam ile eşit olacağını söyleyecekler, aman buna karşı dikkatli olalım” dediler. Bunun yoruma dayalı değil, istihbarati bilgi olduğunu söylediler. “Aman hocam bununla ilgilen” dediler. Ben de bunun üzerine 4 kitap çıkardım. Gülen’in cemaatinden bile teşekkür edenler oldu, “Bizim düşünüp de söyleyemediğimizi sen söylüyorsun, Allah razı olsun” dediler. Cemaat ayrıca iman esaslarını sadece bire indiriyor, Allah’a iman sadece. Hz peygamberimizin halk nazarındaki imajını zedelemeye çalışıyor.

F. Gülen ve Vatikan
 // Nazan Yayla
Neredeyse kapılırdık az bileydik birşeyleri,,
Ya direk ondan öğrenenleri ,, o tertemiz gençleri ne yapacağız.
Allah'ım herşeyi sana emanet ediyorum
Ülkemi,,gençliğimi,,devletimin tüm kurumlarını,
Atmayacağı takla yok bu gavurların,
Soldan çok geldiler tavsadı...
Sağa sızdılar ,, öyle çok yüz bulmadı..
Etnik bölücülük yaptılar ,kan döküldü yıllaar yıllarca..
Tak diye ''çözüm'' geldi.
Aleviler! Onlar da yutmadı,
E geriye en köklü planları kaldı_demek ki:
40 yılı aşmış olmalı bu ada...
17 Şubat 2014 Pazartesi 22:26
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler