YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen Cemaati'ni ikiye bölen olay!
Paralel yapının 17 Aralık operasyonu, Fethullah Gülen cemaatini ikiye böldü.
Gülen Cemaati'ni ikiye bölen olay!
11 Şubat 2014 / 13:43 Güncelleme: 11 Şubat 2014 / 13:43

Hükümete karşı darbe girişiminin hizmet hareketinin değerlerine ters olduğunu düşünenlerin çoğunluğu cemaatte bölünmelere neden oldu. Tüm çağrılara ve siyasi ortamın uygun olmasına rağmen Gülen'in Türkiye'ye dönmemesi bazı üyeler arasında sorgulanmaya başlandı. Cemaate gönül verenlerden bazıları "Bediüzzaman Said Nursi bir dava adamıydı. Davası uğruna can verdi. Hocamız ise niçin Türkiye’den kaçıyor. Niçin Türkiye’ye dönmüyor?" sorusunu soruyor.  

‘Dava yok neden gelmiyorsun?’

Seçim ayarlı 17 Aralık operasyonun ardından yaşananlar cemaat içerisindeki bazı gruplarda da rahatsızlığa neden oldu. Yıllardır cemaate gönül verenler “paralel yapı” kavramını sorgulamaya başladı. İddiaya göre cemaat içinde “Bu kavga neden” bölünmeleri başladı. Bu bölünmenin yargıya ve Emniyet’e sızan derin yapının deşifre olmasıyla ortaya çıktığı öğrenildi. Cemaate yakın kaynaklar, yaşanan panik havasını ortaya koydu.

1999 yılı Mart ayında sağlık sorunları nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri'ne giden Fetullah Gülen’in o tarihten bu yana, Pensilvanya eyaletinde yaşamasını eleştiren cemaat üyelerinden bir kesim, “Bediüzzaman Said-i Nursi bir dava adamıydı. Davası uğruna can verdi. Hocamız neden Türkiye’ye dönmüyor? Kötülüklerin anası olarak gördüğümüz bir ülkenin çatısı altında yaşıyor. Hocamızın dini bir kişilik olmasından öte farklı amaçları mı var” şeklinde rahatsızlıklarını dile getiriyor.   

Operasyon olabilir delilleri yok edin

CEMAAT evlerinde paralel yapılanmayla ilgili çalışmaların devam ettiği de öne sürüldü. Bazı evlerde kalanlara “Operasyon yapılabilir” uyarısında bulunulduğu öğrenildi. Talimatta evlerde delil oluşturabilecek herhangi bir unsurun bırakılmaması, gerekirse taşınması ve başka bir eve naklinin yapılması isteniyor. Ağabeylerin bu konuda uyanık kalması gerektiği vurgulanıyor.  

 

AKŞAM

Bakalim sizlere o zaman ne olacak !
 // Oruc
Gelsin gelsin CIA abilerinin kucagindan kalkmiyorki, kalksa oturacak yer yok her yerde kazik var, bunun yüzünden Türkiye zarara ugradi bunun katli vacip ! Ortaligi bulandiriyor pisligi ancak temiz su götürür !...
11 Şubat 2014 Salı 14:04
12:38
 // ONUN GELİŞ HAYALİ BAŞKA
Feto; hani, şu ikinci dünya devletlerinde bir yönetim yıkılır, ardından sürgündeki bir lider başa getirilir ya; işte Feto'nun hayali de bu. Ak Parti yıkılacak, ülkede kaos olacak, insanlar birbirini boğazlayacak ve Feto gelip, ülkeyi sütliman edecek. Hayali bu....
11 Şubat 2014 12:38
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler