YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Gülen Cemaat'i Üstad'ın hizmetinin devamı değildir"
Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden merhum Mustafa Sungur'un çocukları, babalarının, "Üstad'ın hizmetinin devamı Gülen cemaatidir" yönünde bir sözü olmadığını bildirdi.
"Gülen Cemaat'i Üstad'ın hizmetinin devamı değildir"
29 Mart 2014 / 22:15 Güncelleme: 29 Mart 2014 / 22:30

Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden merhum Mustafa Sungur'un çocukları, Ahmet, Şerife, Nurullah, Cihan Nur ve Saide Nur Sungur tarafından yapılan ortak açıklamada, Sungur hakkında son günlerde bazı yayın organlarında yalan yanlış haberler yer aldığı belirtildi.

Bazı medya organlarında, babalarının, "Üstad'ın hizmetinin devamı Gülen cemaatidir" dediğine dair haberler yer aldığı belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi:

"Bunun aslı olmadığını açıkça belirtmek isteriz. Üstad'ın devamı Risale-i Nur'dur ve onun mutlak varisleridir ve aynı zamanda onların yolundan aynen gidenlerdir. Babamız her zaman Üstad'ın talebeleriyle birlikte hareket ederdi. Bugün olsaydı yine ağabeylerle hareket edecekti.

Babamız her ehl-i iman cemaati gibi Gülen grubunu da Risale-i Nur ile muhafazaya çalışırdı. Ta ki nurları 'sadeleştirme' adı altında yaptıkları o azim cinayete kadar. O zaman babamız sadeleştirme ile ilgili olarak şunu dedi: Bu olay beni çok yıprattı. Değil şimdi, ta kıyamete kadar buna sebep olanları affetmeyeceğiz. Ben kalben bağımı kesiyorum."

Biz şahidiz ki babamız başbakanımızı çok severdi ve bu hükümet için 'azamul hayır' derdi. Başbakanımızın da babamızın cenazesine bizzat iştiraki bizi çok minnettar etmiştir. Kendilerine Allah'tan uzun ve hayırlı ömürler ve muvaffakiyetler temenni ederiz."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler