YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen: 'Başınızı açın, içki için!'
17-25 Aralık darbe operasyonlarından sonra FETÖ'den koparak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına ifade veren emniyet görevlisi Hüseyin Ceran, Fetullah Gülen'in hedefe ulaşabilmek için "içki içme", "baş açma" gibi gayri İslami fetvalar verdiğini söyledi.
Gülen: 'Başınızı açın, içki için!'
22 Kasım 2015 / 17:15 Güncelleme: 22 Kasım 2015 / 17:35

Katıldığı örgütsel toplantılarda abi olarak sohbet veren şahısların, "Hoca efendinin her söylediğinin doğru olduğunu, dini imanı olmayan kişilerin bir makama gelememesi için başın açılabileceği hoca efendinin bu konu ile ilgili olarak fetvası olduğunu, gerekirse içki içmenin bile mubah olabileceğini söylerlerdi" şeklinde konuştu. 

FETÖ'NÜN GERÇEK YÜZÜ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü paralel yapı soruşturması kapsamında, 29 Haziran 2015'te Bolu Emniyet Müdürlüğüne ifade veren Hüseyin Ceran, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde polis memuru olarak görev yaptığını, geçici görevle bir süre önce Batman Emniyet Müdürlülüğüne gönderildiğini anlattı.

"14 gün süreli senelik izin alarak ifade vermek üzere Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne geldim. Gülen Hareketi ile tanışıklığım 2009-2010 tarihlerinde üniversite sınavlarına hazırlık için Kahramanmaraş Afşin ilçesinde bulunan Aksu FEM isimli dershaneye kayıt yaptırdıktan sonra oldu" diyen Ceran, daha sonra polislik sınavlarına girerek, Konya Ereğli Polis Meslek Yüksek Okulu'nu kazandığını belirtti. 

BAŞ AÇILABİLİR İÇKİ İÇİLEBİLİR

Gülen Hareketi'nin sohbetlerine katıldığını, Zaman gazetesi ve Sızıntı dergisine abone olduğunu, ancak aboneliğin kendi adına değil aileden birisinin adına yapılmasının istendiğini söyledi.

Yapılanmanın emniyet koluna Muhsin veya Faruk isimli cemaat abilerinin sohbet verdiğini anlatan Ceren sözlerini şöyle sürdürdü: "Ayrıca cemaat abilerinin hepsi bize sohbetlerde hoca efendinin her söylediğinin doğru olduğunu, üniversitelerde neden başı açık okunduğunu bu durumun günah olup olmadığını sorduğumuzda, bize dini imanı olmayan kişilerin bir makama gelememesi için saçın açılabileceği hoca efendinin bu konu ile ilgili olarak fetvası olduğunu, gerekirse içki içmenin bile mubah olabileceğini söylerlerdi."

 

YENİ AKİT

 // başını aç içki iç zina da yaparsın eeeee yaratıl
Yabancı devletlere ve ajanlarına casusluk hizmeti sunarak, pkk ile el ele vererek seçilmiş hükümeti zayıflatmak, sıkıştırmak için ülkemizde kaos çıkaran, askerlerimizi ve polislerimizi pkk ile bir olup şehit ettiren terörist şebekesine Çoluğunu çocuğunu dünya malı için (makam mevki para) için paralelcilere peşkeş çeken tabana verilen öğütlerdi bunlar yazık ki hala dünya malında tabanEy taban çıkıp itraf etsenize islam adına siz bilirsiniz çocuklarınız hangi makamlara geldi ve neler karıştıryor....
22 Kasım 2015 22:49
Yorum
 // Ozgur
Sapıklık.....
22 Kasım 2015 19:13
Şimdi Ermeniler kaymakam ve vali oluyorlar. Nasıl olur?
 // zülfikar
bediüzzaman ile tamamen zıt bir görüş. Münazarat kitabında; ermenilerin kaymakam ve vali olmalarına karşılık, bediüzzamanın bu meseleye nasıl baktığı tamamen ortada. sözde aynı yolda olduğunu zikrediyor malum yapının takip edenleri. kendisi zaten, bediüzzaman nın eserlerini tolstoy vs nin eserlerini okuduğu gibi okuduğunu, hatta her fikrene(bediüzzamanın) katılmayabileceğini belirtiyor.

zaten bu yüzden de nasıl bir şekil alındığı ortada....
22 Kasım 2015 Pazar 18:32
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler