YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen ABD'den ayrılırsa nereye gidecek?
"Gülen Amerika'dan ayrılacak.. Aksi halde, bu konu ABD'de İrangate benzeri bir iç politika sorunu haline gelecek.. "
Gülen ABD'den ayrılırsa nereye gidecek?
03 Mayıs 2014 / 12:23 Güncelleme: 03 Mayıs 2014 / 12:24

Yeni Akit'ten Abdurrahman Dilipak bugün kaleme aldığı "Cemaat ve cevabını arayan 4 soru!" başlıklı yazısında Fethullah Gülen'in ABD'den başka hangi ülkeye gidebileceği ihtimallerini yazdı.

İşte Dilipak'ın köşe yazısında ilgili bölüm...

Gülen nereye gidecek?

Gülen Amerika'dan ayrılacak.. Aksi halde, bu konu, ABD'de İrangate benzeri bir iç politika sorunu haline gelecek.. ABD'nin İslam ülkelerindeki itibarını yaralayan bir hal alacak..  Gülen'i Türkiye'ye teslim ederse, iş tuttuğu ülke liderleri ve birtakım kanaat önderlerinin güvenini kaybedecek, eğer etmezse, müttefikleri ve dostları ile arası açılacak.. Şimdilik daha güvenli bir yere nakledip, pazarlıkları sürdürmek gerekiyor..

Kanada olmayacak. Avustralya, Yeni Zelanda için İngiltere'nin onayı gerek. Güney Afrika da aynı şekilde ama, en azından Afrika birçok açıdan daha uygun bir merkez olabilir.. Çünki Türkiye'nin de bu açıdan tatmin edilmesi gerekiyor.. Türkiye'ye gelir mi? Evet mümkün.. Operasyonların sonunu beklemek gerek.. Tabii ABD ve Avrupa'dan gelen tepkileri de görmek gerek.. Daha da önemlisi batının yeni İslam politikasının ne olacağı da önemli. İsrail ve Vatikan da bu cemaat konsorsiyumunda yer alıyor. Onların da mutabakatı gerekecek..

00:15
 // Yahya RAMi
Allah aklını başına devşirmeyi nasip eder o da tövbe-i Nasuh ederse ne ala, yoksa cehennemin dibine kadar yolu var!......
04 Mayıs 2014 00:15
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler