YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülefer Yazıcıoğlu,kazayla ilgili çarpıcı bilgi verdi
Gülefer Yazıcıoğlu'nun verdiği bilgiler akıllarda soru işareti bıraktı
Gülefer Yazıcıoğlu,kazayla ilgili çarpıcı bilgi verdi
21 Mayıs 2009 / 11:10 Güncelleme: 21 Mayıs 2009 / 00:00

Yazıcıoğlu'nun eşi araştırma komisyonuna konuştu


Yazıcıoğlu'nun öldüğü helikopter kazasını araştırmak üzere kurulan TBMM Komisyonu, Yazıcıoğlu’nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu’nu dinledi. Gülefer Yazıcıoğlu, ilginç bilgiler verdi


ÖNDER YILMAZ'ın haberi


BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin öldüğü helikopter kazasını araştırmak üzere kurulan TBMM Helikopter Kazasını Araştırma Komisyonu, BBP yöneticileriyle bugüne kadar hiç konuşmayan Yazıcıoğlu’nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu’nu dinledi.


Kaza anında enkazın bulunmasına kadar geçen süreçte oluşan tüm soru işaretlerini tek tek gündeme getiren Gülefer Yazıcıoğlu’nun en çarpıcı sözleri, Kayseri Valisi Mevlüt Bilici’nin olaydan hemen sonra yaptığı, “Enkaz bulundu. Yazıcıoğlu’nun bir ayağı ve kaburgası kırık. Hastaneye götürülüyor” şeklindeki açıklamasına ilişkin oldu.


‘Çantası kayıp’


Gülefer Yazıcıoğlu, “Valilerin verdikleri yanlış bilgiler aramayı durdurdu. Kayseri Valisi, ‘Bulundu, ayağı ve kaburgası kırık’ dedi. Daha sonra bu açıklamayı yalanladılar. Üç gün sonra ise enkaz bulundu ve yapılan otopside gerçekten kocamın ayağı ve kaburgası kırık çıktı. Bu tesadüf müydü? Bunu nereden biliyordu? Hepsi tesadüf müydü? Hangi istihbarat biriminden aldı? Kuşları mı var?” dedi.


Yazıcıoğlu, eşinin, içinde önemli evrak, para, silah ve sık kullanmadığı özel cep telefonu bulunan çantasının kayıp olduğunu belirtirken, “Cep telefonu bana teslim edildi ama içinde kartı, hafızasında hiçbir bilgi yoktu, temizlenmişti. Silahı bulunmuş ancak evraklar ve çanta teslim edilmedi. Araştırılmasını istiyorum” diye konuştu.


Yazıcıoğlu, pilotun kalp hastası olduğunun ortaya çıktığını belirtirken, “Hasta olan kişiye uçuş izni nasıl verildi?” diye sordu.


Milliyet

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler