YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gül'e hediye yerine 10 bin fidan
Gül'e hediye yerine 10 bin fidan
29 Kasım 2012 10:57
Boydak Holding, Boyteks Halı Fabrikası'nın açılışını yapan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül için Boydak Ormanı'nda tahsis edilen alanda 10 bin çam fidanını toprakla buluşturdu.

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yılanlı Dağı mevkisinde oluşturulan ve 320 binden fazla 100 çeşit ağacın bulunduğu Boydak Ormanı'ndaki ağaç dikim törenine, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün kardeşi Macit Gül, Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak, Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan, holding üst düzey yöneticileri ile Boyteks Halı Fabrikası çalışanları katıldı.

Törende konuşan Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül adına 10 bin çam fidanını toprakla buluşturduklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Gül'ün 21 Haziran'da Boyteks Halı Fabrikası'nın açılışına katıldığını hatırlatan Boydak, şunları söyledi:

''Boyteks Halı Fabrikamızın açılışına katılan Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül'e kendi adına fidan dikme sözü vermiştik. Bunu gerçekleştirdik. Açılışta cumhurbaşkanımıza bir hediye taktim edememiştik. Kendisine o zaman (güzün ağaç dikme mevsiminde sizin adınıza ağaç dikeceğiz) demiştik. Yaklaşık bir aydır ağaç dikiyoruz. 50 bin tane ağaç almıştık. O ağaçlardan 35 binini diktik. 15 binini de dikeceğiz. Ama burada Cumhurbaşkanımız için bir alan oluşturduk. Arazideki taşları temizlettirdik, altından çok güzel bir toprak çıktı. Bu bölgeye 10 bin çam fidanı diktik. Sözümüzü yerine getirmiş olduk. Peygamber efendimiz (Kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki ağacı dikiniz) diyor. Her Müslümanın bunu uygulaması lazım.''

İşadamlarına çağrıda bulunan Boydak, ''Herkes elinden geldiği kadar ağaç dikerse, hem Kayserimiz hem Türkiyemiz yemyeşil cennet gibi bir ülke olur. Buradan tüm işadamlarımıza da ağaç dikmeleri tavsiyesinde bulunuyorum'' dedi.

Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan'ın yaptığı duanın ardından fidanlar toprakla buluşturuldu.

Hacı Boydak, Macit Gül ve davetliler işçilerle birlikte fidanları dikti. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler