YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gül'den yeni yılda yeni yasa mesajı
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yeni anayasa çalışmalarının hızla sonuçlandırılmasının, tarihi bir sorumluluk olduğunu belirtti.
Gül'den yeni yılda yeni yasa mesajı
31 Aralık 2012 / 20:11 Güncelleme: 31 Aralık 2012 / 20:13

Cumhurbaşkanı Gül, yeni yıl dolayısıyla mesaj yayımladı. Türkiye'nin yükselen ekonomik bir güç olarak gösterilmesinin, hayata geçirilen reformlar ve kararlılıkla uygulanan politikaların bir sonucu olduğunu belirten Gül, şunları kaydetti:

''Avro bölgesindeki daralmanın, gelişmiş ve gelişmekte olan ülke ekonomilerindeki yavaşlamanın Türk ekonomisine yansımaları olması normal. Bu nedenle yapısal reformların aksatılmadan devam ettirilmesinin ve kalkınma performansının sürdürülebilir hale getirilmesinin taşıdığı önemi vurgulamak isterim.

Gerçekleştirilen reformlar, ülkemizin bugünlerini değil, bütün geleceğini de şekillendirecek bir mahiyettedir. Bu sürecin temel ayaklarından biri de yeni bir anayasanın hazırlanmasıdır. Anayasa çalışmalarında ortak akılla hareket edilmesinin ve bu çalışmaların milletin beklentisi doğrultusunda hızla sonuçlandırılmasının, siyasi partilere ve parlamentoya düşen tarihi bir sorumluluk olduğunu hatırlatmakta fayda görüyorum.''

2013'te terör gündemden düşsün

TBMM Başkanı Cemil Çiçek de yayımladığı mesajda, terörün 2013'te ülke gündeminden tamamen düşmesi temennisinde bulundu.

Çiçek, şunları kaydetti:

''Yıllardır halkımızı rahatsız eden terör ve şiddet olaylarının bu yıl da devam etmesi en büyük üzüntümüz olmuştur. 30 yıldır enerjimizi tüketen bu olayların, 2013 yılında gündemimizden tamamen düşmesi ve ülkemizin barış ve huzur içinde, kardeşçe yaşanan bir ülke haline gelmesi en büyük mutluluğumuz olacaktır.''

Herkesi kucaklayan anayasa

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da yeni mesajında, Türkiye'nin istikrarlı ekonomisi, genç ve üretken nüfusu, güçlü ordusu, ileri demokrasisiyle artık gündemi belirlenen değil, gündem belirleyen bir ülke olduğunu bildirdi.
Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:


''Önümüzdeki dönemde, istikrar ve güvenimizi koruyarak, yatırımlarımızı, hizmetlerimizi artırarak, bugüne kadar elde ettiğimiz başarı ve rekorları yeni başarı ve rekorlarla taçlandıracak, Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirmek için var gücümüzle çalışacağız.

Toplumumuzun bütün kesimlerini kucaklayan, demokratikleşme, adalet, temel hak ve özgürlükler alanında ileri seviyeleri, evrensel standartları yansıtan yeni anayasamızı milletimize kazandırmanın gayreti içinde olacağız.''

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler