YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gül'den yeni yıl yemeği
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yeni yıl dolayısıyla yasama, yürütme ve yargı organlarının başkanlarıyla öğle yemeğinde bir araya geldi.
Gül'den yeni yıl yemeği
02 Ocak 2013 / 22:28 Güncelleme: 02 Ocak 2013 / 22:32

Çankaya Köşkü'nde basına kapalı gerçekleşen yemek, yaklaşık 1 buçuk saat sürdü.

Yemeğe, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Yargıtay Başkanı Ali Alkan, Danıştay Başkanı Hüseyin Karakullukcu, Adalet Bakanı ve HSYK Başkanı Sadullah Ergin, Sayıştay Başkanı Recai Akyel, Uyuşmazlık Mahkemesi Başkanı Serdar Özgüldür, Askeri Yargıtay Başkanı Tuğgeneral Hasan Dengiz, Askeri Yüksek İdare Mahkemesi Başkanı Tuğgeneral Abdullah Arslan, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen ve Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürü Koray Ertaş katıldı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, yemekte yürütme ve yargı ile ilgili temel konuların ele alındığı ve karşılıklı olarak görüşlerin paylaşıldığına işaret edilerek şöyle denildi: ''Bu çerçevede hukuk sistemimizle ilgili meseleler üzerinde de durulmuş ve Anayasa çalışmaları ile devlet organlarının daha etkin bir şekilde görev yapması konusunda değerlendirmelerde bulunulmuştur. Yemeğe katılan yargı organlarının başkanları kendi alanlarına giren konulara ilişkin yaşanan gelişmeler hakkında bilgi vermişlerdir.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler