YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gül'den Wikileaks açıklaması
Kazakistan'dan dönen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Wikileaks belgeleri ile ilgili konuştu...
Gül'den Wikileaks açıklaması
02 Aralık 2010 / 14:33 Güncelleme: 02 Aralık 2010 / 15:24

Kazakistan'daki temaslarını tamamlayarak yurda dönen Abdullah Gül, Wikileaks belgeleri ile açıklama yaptı.

Açıklanan belgelerin çok ciddiye alınmaması gerektiğini kaydeden Gül,

''Wikileaks tuzağına Türkiye'de kimse düşmesin. Tabii ki her şey yazılacak, herkes okuyacak, takip edecek, ama bunlar kendi iç düzenimizi, iç politikamızı falan gereksiz şekilde enerjilerimizi almasın. Çünkü, buradaki diplomatların, merkezlerine yazdıkları kendi değerlendirmeleri, doğru olanlar da var yanlış olanlar da var. Çok yanlış olanlar da yakışıksız olanlar da var. Bu da o diplomatların çapını gösterir, o kadar'' diye konuştu...

Bir gazetecinin ''Wikileaks belgeleri ile ilgili ABD'li herhangi bir yetkili ile görüştünüz mü? Herhangi bir özür dilendi mi?'' sorusunu Cumhurbaşkanı Gül, şöyle yanıtladı:

''Biliyorsunuz Dışişleri Bakanımız Ahmet Davutoğlu ABD Dışişleri Bakanı ile görüştü ve açıkça üzüntü ve özürlerini söylediler. ABD Dışişleri Bakanı Kazakistan'da vardı. 'Davutoğlu ile her şeyi konuştuk, her şeyi söyledim' dedi. Bu vesileyle şunu söylemek isterim: Wikileaks tuzağına Türkiye'de kimse düşmesin. Tabii ki her şey yazılacak, herkes okuyacak, takip edecek, ama bunlar kendi iç düzenimizi, iç politikamızı falan gereksiz şekilde enerjilerimizi almasın. Çünkü, buradaki diplomatların, merkezlerine yazdıkları kendi değerlendirmeleri, doğru olanlar da var yanlış olanlar da var, çok yanlış olanlar da yakışıksız olanlar var. Bu da o diplomatların çapını gösterir, o kadar'' dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler