YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gül'den 'taş atan çocuklar' yorumu
Gül, kamuoyunda 'taş atan çocuklar düzenlemesi' olarak bilinen tasarıyla ilgili, 'Büyüklerini günahını küçüklere ödetmemek gerekir. Çocukları kaybetmek değil, kazanmak lazım.' dedi.
Gül'den 'taş atan çocuklar' yorumu
10 Mart 2010 / 16:48 Güncelleme: 10 Mart 2010 / 16:50

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kamuoyunda ''taş atan çocuklar düzenlemesi'' olarak bilinen Terörle Mücadele Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Tasarısı ile ilgili, ''Büyüklerin günahını küçüklere ödetmemek gerekir. Umarım el birliği içerisinde bu yasa geçer. Çocukları kaybetmek değil, kazanmak lazım'' dedi.

Cumhurbaşkanı Gül, Meksika'nın Ankara Büyükelçisi Jaime Enrique Inocencio Garcia Amaral'ı kabulü öncesinde, bir gazetecinin, ''Taş atan çocuklarla ilgili çalışmaları ilk siz gündeme getirmiştiniz. Bugünle ilgili değerlendirmeniz ne olur?'' sorusu üzerine, şunları söyledi:

''Büyüklerin günahını küçüklere ödetmemek gerekir. Bunun için başından beri bu işi destekledim. Umarım el birliği içerisinde bu yasa geçer. Çocukları kaybetmek değil, kazanmak lazım. Çünkü adı üstünde çocuk onlar.''

Gül, yasa tasarıyla ilgili açıklamasının ardından, Meksika'nın Ankara Büyükelçisi Amaral'ı kabul etti. Kabulde Amaral, Gül'e güven mektubunu sundu.

Amaral'ın bazı büyükelçilik çalışanlarını takdiminin ardından anı fotoğrafı çektirildi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler