YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gül'den Talat'a mesaj...
KKTC'de seçimi kaybeden KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'a Abdullah Gül mesaj gönderdi. Gül, "Rum tarafı sizin göstermiş olduğunuz liderliğe bir nebze ayak uydurabilseydi, sorunlar aşılmış olacaktı" dedi
Gül'den Talat'a mesaj...
19 Nisan 2010 / 12:10 Güncelleme: 19 Nisan 2010 / 12:10

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'a gönderdiği mesajda, ''Rum tarafı sizin aldığınız sorumluluk ve gösterdiğiniz liderliğe bir nebze olsun ayak uydurmayı seçmiş olsa ve gerekli iyi niyeti gösterseydi, hepimizin ortak hedefi olan adil ve kapsamlı çözüme bugün itibarıyla şüphesiz ulaşılmış olacaktı'' dedi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Gül, KKTC'de dün gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçimleri çerçevesinde KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'a bir mesaj gönderdi.

KKTC'de yapılan seçimlerin Kıbrıs Türk halkının örnek demokrasi kültürü ve anlayışını bir kez daha kusursuz biçimde ortaya koymuş olmasının herkesi gururlandırdığını belirten Cumhurbaşkanı Gül, Kıbrıs Türkünün iradesinin şeffaf biçimde sandığa yansıdığını kaydetti.

Gül, mesajında şu ifadelere yer verdi:

''Zat-ı Alinizin Cumhurbaşkanlığı döneminin istisnai başarısının ve Milli Davamıza, dolayısıyla Kıbrıs Türk halkına kazandırdıklarının bu vesileyle altının çizilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Yaklaşık iki yıldır devam eden BM kapsamlı müzakere sürecini vizyon sahibi bir yapıcılık ve kararlılıkla sürdürdünüz. Rum tarafı sizin aldığınız sorumluluk ve gösterdiğiniz liderliğe bir nebze olsun ayak uydurmayı seçmiş olsa ve gerekli iyi niyeti gösterseydi, hepimizin ortak hedefi olan adil ve kapsamlı çözüme bugün itibarıyla şüphesiz ulaşılmış olacaktı.

Bununla birlikte vizyonunuz ve mesainiz, dirayetli ve ileri görüşlü liderliğiniz, Kıbrıs sorununun çözümünü isteyen ve bu istikamette gayret sarf edenin Türk tarafı olduğunu uluslararası camia nezdinde yeniden ve tartışılamayacak bir açıklıkla göstermiştir.

Bu itibarla Cumhurbaşkanlığı yüksek vazifeniz süresince yaptığınız hizmetlerin her zaman takdir ve şükranla hatırlanacağına eminim. Bilvesile, Zat-ı Alinize ve ailenize sağlık ve mutluluk temenni ediyorum.'' (A.A.)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler