YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gül'den şehit ailelerine iftar...
Gül'den şehit ailelerine iftar...
11 Ağustos 2011 11:49
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ramazan'ın ilk iftar yemeğini Dolmabahçe Sarayı'nda verecek.İftara 39 ilden şehit yakınları katılacak.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bu yıl Ramazan ayının ilk iftar yemeğini daha önceki yıllarda olduğu gibi şehit yakınları ve gaziler onuruna verecek. Gül ve eşi Hayrünnisa Gül yarın Dolmabahçe Sarayı'nda gerçekleşecek iftar yemeğinde 39 ilden şehit yakınları ve gazilerle bir araya gelecek.

Alınan bilgiye göre, yemeğe, geçen yıl Ocak ayı ile bu yıl Haziran ayı arasında şehit olan asker ve polislerin yakınları ile gazi ve maluller davet edildi.

Yemeğe, 54'ü asker, 25'i emniyet mensubu olmak üzere 79'u şehit, dokuzu gazi ve malul ailesi olan 229 kişinin katılması öngörülüyor.

Şehit yakını ve gazilerin bulundukları şehirlerden ulaşımları valilikler tarafından sağlanacak. Gelişlerinde Cumhurbaşkanlığı görevlilerince karşılanacak olan davetlilere, İstanbul'da bulundukları süre boyunca görevliler refakat edecek. Konukların ulaşım, konaklama gibi ihtiyaçları da Cumhurbaşkanlığınca karşılanacak.

İftar yemeği sırasında daha önceki yıllarda olduğu gibi her masada yer alacak Cumhurbaşkanlığı temsilcileri, davetlilerce iletilecek talep, dilek ve sorunları not alacak. İhtiyaç olduğunda danışılmak üzere iftara davet edilen Genelkurmay Başkanlığı, İçişleri Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Sosyal Güvenlik Kurumu temsilcileriyle de sorunların çözümü için temas kurulması sağlanacak.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler