YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gül'den saldırı açıklaması
Gül'den saldırı açıklaması
05 Mayıs 2010 13:29
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Tunceli'deki Jandarma Karakolu'na yapılan hain saldırı ile ilgili açıklamlarda bulundu. Gazetecilerin sorularını cevaplayan Gül "Mücadelemiz kararlılıkla sürecektir" diye konuştu

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ''Terörle mücadele kolay bir iş değil zor bir iştir ama kararlılıkla devam edilecektir. Her şeyden çıkartılacak dersler, alınacak tedbirler vardır'' dedi.

Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye'ye resmi ziyaret gerçekleştiren Uganda Cumhurbaşkanı Yoweri Kaguta Museveni ile düzenlediği ortak basın toplantısında, Tunceli'nin Nazımiye ilçesi Sarıyayla Karakoluna yönelik terör saldırısıyla ilgili soruyu yanıtladı.

Gül, Sarıyayla Karakoluna yapılan terör saldırısıyla ilgili bazı basın yayın organlarında yer alan istihbarata rağmen hazırlık yapılmadığı yönündeki iddiaların hatırlatılması ve ''Bu iddialarla ilgili Genelkurmay Başkanlığından bilgi aldınız, aldığınız bilgiler ışığında bir ihmal söz konusu muydu?'' sorusunu şöyle yanıtladı:

''Biz terörle amansız bir mücadele içerisindeyiz. Öncelikle bu mücadele sonuna kadar devam edecek. Bu olay biraz farklı, herhangi bir mayın ya da operasyonlarda verdiğimiz şehitler değil, terör örgütünün cüreti söz konusu burada. Dolayısıyla bununla ilgili detaylı, geniş bilgi alma ihtiyacı hissettim ve bununla ilgili geniş bilgiler aldım. Bu vesileyle bütün şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum ve ailelerine, bütün Türk milletine başsağlığı diliyorum.

Terörle mücadele kolay bir iş değil, zor bir iştir ama kararlılıkla devam edilecektir. Her şeyden çıkartılacak dersler, alınacak tedbirler vardır. Türk Silahlı Kuvvetleri bu mücadeleyi kahramanlıkla yapmaktadır ve yapmaya da devam edecektir. Diğer güvenlik güçlerimiz de şüphesiz ki aynı kahramanlığı ve aynı kararlılığı göstermektedir. Bu topyekün bir mücadeledir.'' A.A.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler