YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gül'den pakete onay
Gül'den pakete onay
12 Mayıs 2010 17:10
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Anayasa'nın bazı maddelerinde değişiklik yapılmasını öngören 5982 sayılı Kanunu onayladı. Anayasa değişikliği, halk oyuna sunulmak üzere Başbakanlığa gönderildi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ''Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının Bazı Maddelerinde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun''u onayladı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Gül, 5982 sayılı Kanunu, Anayasanın 175. maddesinin dördüncü fıkrası uyarınca halkoyuna sunulmak üzere yayımlanması için Başbakanlığa gönderdi. 

Anayasa değişiklik teklifinin maddeleri, TBMM Genel Kurulu'nda 330 ile 367 oy aralığında kabul edildiği için Resmi Gazete'de yayımlandıktan sonra halkoyuna sunulacak.

Anayasa'nın, anayasa değişikliğinin halkoyuna sunulmasını düzenleyen 175. maddesi, ''Meclisce üye tam sayısının beşte üçü (330) ile veya üçte ikisinden (367) az oyla kabul edilen Anayasa değişikliği hakkındaki Kanun, Cumhurbaşkanı tarafından Meclis'e iade edilmediği takdirde halkoyuna sunulmak üzere Resmi Gazetede yayımlanır'' hükmünü içeriyor. AA

bu iş hayır işidir...
 // ibrahim çelikoğlu
Yargı Devletini husrana uğratabilecek bu düzen Anayasa Mahkemesine takılmazsa belki başarıya ulaşabilir.Yargı devletin can damarıdır.Şimdiye kadar belli güçlere hizmet olarak görevini yapmaktan uzak yargı,tarafsız adil ve hukuk içinde görev yapma
zemini bulabilirse,engelleri aşabilirse Türkiye'nin önü açılmış demektir.Yargının adil olması milleti devletine bağlayacaktır.
Devletini yürekten sevecek ve kollayacaktır.Potensiyel suçlu olmaktanda çıkacak....
12 Mayıs 2010 19:24
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler