YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gül'den N.Ç. yorumu...
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül son günlerde çok tartışılan N.Ç. davasında Yargıtay'ın verdiği kararla ilgili yorum yaptı... 2012 yılı maaşı ile ilgili yapılan haberlere de açıklama getirdi...
Gül'den N.Ç. yorumu...
04 Kasım 2011 / 15:31 Güncelleme: 04 Kasım 2011 / 15:34

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 2012 yılı maaşının haberlerde yanlış yansıtıldığını belirterek, vergiler düşüldükten sonraki net Cumhurbaşkanı maaşının, haberlerde geçen rakamın neredeyse yarısı olduğunu açıkladı.

Gül, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan son günlerde kendisine en çok yöneltilen güncel konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Yargıya intikal etmiş meseleler hakkında yönlendirici bir beyanda bulunmamaya özen gösterdiğinin altını çizen Gül, ancak bu durumun toplumsal vicdanı rahatsız eden bazı olaylara ilişkin yorumda bulunmasına engel olmadığını belirtti. 

Gül, 13 yaşındaki kız çocuğu N.Ç'ye tecavüz davasında çıkan kararı değerlendirirken, ''Gencecik bir çocuğumuzun başına gelenlerle ilgili cezanın indirilmesini onaylayan karar, beni de derinden rahatsız etti. Bildiğim kadarıyla yargılama süreci bitmemiş; hala itiraz imkanı var. Kamu vicdanını teskin edecek bir sonuç çıkmasını ümit ediyorum'' ifadelerini kullandı.

Son günlerde kendisine en çok gelen sorulardan birinin maaşıyla ilgili olduğunu belirten Gül, soruların, Cumhurbaşkanı maaşıyla ilgili doğru olmayan bazı haberlerden kaynaklandığını ifade etti. Gül, bu haberlerde, bilerek veya bilmeyerek, vergiler düşülmemiş brüt maaşın net maaş gibi yansıtıldığına dikkati çekerek, ''Herkesin bilmesini isterim; vergiler düşüldükten sonraki net Cumhurbaşkanı maaşı, haberlerde geçen rakamın neredeyse yarısı'' ifadelerine yer verdi.

Gül, Van depremi sonrası başlatılan ve pek çok sorumlu siyasetçinin katıldığı ''Bir Maaşım Van'a'' kampanyasına kendisinin de bir maaşını vererek katıldığını açıkladı. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler