YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gül'den Kılıç'ın sözlerine tavır
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın dün yaptığı açıklamalarla ilgili bugün ilk kez konuştu.
Gül'den Kılıç'ın sözlerine tavır
26 Nisan 2014 / 18:35 Güncelleme: 26 Nisan 2014 / 18:44

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül: "(Anayasa Mahkemesi) Devlet kurumları arasında bu tip bir ortamın çıkması üzücü. Birazcık üzüldüm ona doğrusu. Düşünceler ifade edilebilir ama bunlar daha farklı üslup içinde olursa o zaman şüphesiz ki alınması daha kolay oluyor, mümkün oluyor."

 Gül: "(Cumhurbaşkanlığı seçimleri) Bunları konuşuyoruz işte. Bunları konuşmanın zamanı dedik. Siz de biliyorsunuz. Konuşuyoruz ama önümüzdeki kısa süre içerisinde bunlar netleşir. Neticeleri görürsünüz." dedi.

Cumhurbaşkanı Gül: "(Başbakan Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin açıklaması) Hepimiz bir şey söyleyeceğiz. Ben, bir şey söyleyeceğim, o, bir şey söyleyecek. Biz, ikimiz kendi aramızda, ikimizle ilgili konuyu konuşup, kendimiz neticeye varırız. Bundan dolayı Türkiye herhangi bir risk biçmesin." dedi.

 "(MİT Kanunu) Ben, bazı şeyleri değiştirttim. Bazı şeyler eklendi." eklendi diyen Gül " Nihayet tartışmalı konular her zaman olabilir. İtiraz varsa onu anayasa uygunluğu açısından bakacak merci bellidir." dedi.

Cumhurbaşkanı Gül: "(Anayasa Mahkemesi'nin kuruluş yıl dönümündeki yüz ifadesi için) Ben de hayret ediyorum. Doğrusu, yani her şeyi böyle istismar edenlere de... Meclis resepsiyonunda da sıcaktı orası. Böyle bir şey yazmışlar. Terleme hikayesi. Bunların bu tip istismar edilmesini çok hoş karşılamıyorum. O söylediğim konuyu (yüz ifadesi) bugün fark ettim. Bugün söylediler. Bunu internet sitesinde falan... Bunlar artık doğrusu hafif şeyler." dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler