YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gül'den ilk açıklama
Gül'den ilk açıklama
11 Temmuz 2011 17:28
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, CHP'nin yemin edecek olmasının kendisini memnun ettiğini ifade ederek "Diyalog kapıları açılınca sorunlar çözülüyor"dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yemin krizinin çözülmesini Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da değerlendirdi. Gül, "Gelişmelerden memnuniyet duydum. Diyalog kapıları açılınca sorunlar çözülüyor." dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, CHP'li milletvekillerinin andiçecek olmasının, kendisini büyük bir memnuniyete sevk ettiğini belirterek, ''Diyalog kapıları açık olunca, karşılıklı oturulup konuşulunca her şey halloluyor. Ümit ederim ki; BDP'ye bağlı milletvekilleri de Meclise katılırlar, aynı şekilde görevlerini yerine getirirler ve milletvekilliği faaliyetlerini gerçekleştirmeye başlarlar'' dedi.

Cumhurbaşkanı Gül, CHP milletvekillerinin TBMM Genel Kurulunda andiçecek olmasına ilişkin haberi, Bulgaristan'a gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında katıldığı İş Forumu'ndan ayrılırken Basın Başdanışmanı Ahmet Sever'den aldı.

Konakladığı Sheraton Oteli'nde gazetecilerin, konu hakkındaki değerlendirmesini sorduğu Gül, şöyle konuştu:

''Bundan çok memnun oldum. İşte gördüğünüz gibi diyalog kapıları açık olunca, karşılıklı oturup konuşulunca her şey halloluyor. Ümit ediyorum ki; BDP'ye bağlı milletvekilleri de Meclise katılırlar, yemin görevlerini yerine getirirler ve milletvekilliği faaliyetlerini gerçekleştirmeye başlarlar. Bütün bunları biz konuşarak halledeceğiz, başkası halledecek değil. Kendi ülkemiz, kendi memleketimiz, kendi vatandaşlarımız hepimiz birbirimizin kardeşiyiz. O açıdan son gelişme beni büyük bir memnuniyete sevk etmiştir.''

AA

eeee işte buuu
 // yılmaz öztürk
sayın gül bahane başbakan haklı çıktı tükürdüklerini yaladılar bahaneleri de cumhurbaşkanı rica etti diyecekler halbuki küçük bir kıvılcım beklediler ve ak parti de adım attı sırf kendi seçmenlerine rezil olmasınlar diyee bu tavırları bir dahaki seçimde çok oy kaybetirdi malesef nasip olursa hep beraber göreceğiz......
11 Temmuz 2011 15:41
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler