YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gül'den Heron açıklaması
Gül'den Heron açıklaması
20 Ağustos 2010 15:17
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, cuma namazı sonrası basının sorularını yanıtladı. Heron'larla ilgili bir soruya Gül "Gereken açıklamayı Genelkurmay yapar"şeklinde cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "heron" diye bilinen İnsansız Hava Araçları ile ilgili tartışmaların sorulması üzerine, "Gereken açıklamayı Genelkurmay yapar" dedi. Pakistan'da yaşanan sel felaketinde Pakistan halkının yaşadığı mağduriyete dikkat çeken Gül, "Pakistanlı kardeşlerimize yardım eli uzatalım" dedi. 

Cumhurbaşkanı Gül, Cuma namazını Bebek Camii'nde kıldı. Namaz çıkışı basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Gül, "heron" diye bilinen İnsansız Hava Araçları ile ilgili tartışmaların sorulması üzerine şunları söyledi:

"Genelkurmay araştırmayı yapıyor, gereken açıklamayı onlar yapar, benim açıklamam doğru olmaz."
  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Pakistan'daki sel felaketine ilişkin açıklamalarda bulunarak, "Pakistan gerçekten Türkiye'nin candan dostu olan, kardeşi olan bir ülke. Bütün uluslararası kuruluşlarda Türkiye ve Pakistan gözü kapalı birbirini desteklerler. Pakistan büyük bir doğal afetle karşı karşıya. Memnuniyetle görüyorum ki, sivil toplum kuruluşları, gazeteler ve herkes büyük bir yardım kampanyası başlatmış vaziyette. Türk Silahlı Kuvvetleri de uçak gönderecek. Halkımıza şu çağrıda bulunmak isterim; böyle bir günde Pakistanlı kardeşlerimize yardım eli uzatalım, sahip çıkalım. Türk halkı doğal afetin ne olduğunu iyi bilir, inanıyorum ki Pakistanlı kardeşlerine ellerinden geleni yapacaktır" dedi. Şahsi olarak kendisinin de yardımda bulunduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Gül, "Yardımı herkes gönlünden geçtiğince yapar.Herkes kendi yükü nispetinde gönlünden ne kopuyorsa onu yapacaktır" diye konuştu. 
 

Gazetecilerin soruları üzerine, bugün Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ile görüşeceğini de belirten Gül, daha sonra camiden ayrıldı.
İHA

İYİKİ VARSIN HERON !
 // VATANDAŞ
Şimdiye kadar bizlere neler yutturmuşlar vatan ve namus adına, heron gelince takke düştü kel göründü. Nereden çıktı şu muhbirler adamların saltanatı yıkılıyor rahatları bozuluyor sorumluları köşe bucak kaçıyor ağızlarını bıçak açmıyor, gönüller allak bullak oldu sorulara cevap verecek muhatap yok.. !...
20 Ağustos 2010 17:19
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler