YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gül'den flaş açıklama
Suriye'de yaşanan son gelişmelerle ilgili "Bizim güvenimiz kaybolmuş durumda. Suriye halkının huzuru ve mutluluğu bizim için çok önemli" değerlendirmesinde bulunan Gül, 30 Ağustos'taki kutlamaları kendisinin kabul edeceğini söyledi.
Gül'den flaş açıklama
28 Ağustos 2011 / 10:17 Güncelleme: 28 Ağustos 2011 / 10:48

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Suriye'deki olaylara ilişkin, ''Açıkçası her şeyin çok az ve çok geç olduğu bir safhaya geldiğini görüyorum. Bizim güvenimiz kaybolmuş vaziyette, bunu söylemek isterim. Suriye halkının huzuru, mutluluğu, iyiliği bizim için çok önemli'' dedi.

Cumhurbaşkanı Gül, ''Bu 30 Ağustos'ta Başkomutan olarak bütün kutlamaları ben kabul edeceğim. Genelkurmay Başkanımız, Başbakanımız, Milli Güvenlik Kurulu'ndan önce yaptığımız bir konuşmada, Genelkurmay Başkanı'nın getirdiği bir düşünceydi. Biz de çok doğru bulduk.''

"Libya'daki rejimin devam etmesi mümkün değildi zaten. Akdeniz'e 2 bin kilometre kıyısı olan, dünyanın en zengin petrolüne sahip olan nüfusu küçük bir ülke, iyi bir yönetim altında dünyanın en müreffeh ülkesi olurdu ama otoriter bir kişinin tek başına uzun yıllar yönetiminde, Libya'nın bu kadar uzun süre devam etmesi zaten akıl almaz bir şeydi. Nasıl bu kadar uzun süre devam etti, bunu anlamak mümkün değildi. Dolayısıyla onun da sonu gelmiştir'' dedi.

AA

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler