YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gül'den 'Damat Ferit' benzetmesine cevap
Gül'den 'Damat Ferit' benzetmesine cevap
07 Ekim 2009 19:14
Nicolas Sarkozy'nin resmi davetlisi olarak Fransa'ya giden Gül, hareketinden önce İstanbul Atatürk Havalimanı'nda açıklamada bulundu.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın kendisi hakkındaki "Damat Ferit" benzetmesine yanıt veren Gül, "Söylemediğim sözler üzerine yorum yapılıyor. Uslüp yüzünden geçmişte Türkiye çok çekti. Herkesin biraz daha dikkatli olması gerekir." diye konuştu.

BAYKAL NE DEMİŞTİ?

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Meclis’i açış konuşmasında Kürt açılımından bahsederken “Sorunu biz çözemezsek gelir başkaları çözer” demesini ağır bir dille eleştirirken “Damat Ferit bile bu kadar açık söylemeye cesaret edememişti” diye konuşmuştu.

İşte Baykal'ın o ifadesi;

Cumhurbaşkanı geldi Meclis’te ‘biz kendi sorunumuzu çözemezsek başkaları gelir çözer’ dedi. Birinci Dünya Savaşı sonrası reçete sunulmuş, ‘bu ülkeler sorunu çözer, kabul edelim, reddetmeyelim’ denmişti. O zaman çıkıp ‘hayır biz kendimiz çözeriz’ denilmişti. Damat Ferit başta olmak üzere hiçbirisi bunu açıkça söylemeye cesaret edemedi. Önce senin kafandaki sorunu bir söyle, kafandaki bu sorun kompleksinden kendini kurtar.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler