YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gül'den birlik mesajı: Sakın...
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Çorum'daki temaslarını tamamladıktan sonra Yozgat'a hareket etti. Gül yol güzergahı üzerindeki Alaca ilçesinde vatandaşlara seslendi: Sakın birliğinizi, beraberliğinizi bozmayın"
Gül'den birlik mesajı: Sakın...
04 Haziran 2010 / 11:31 Güncelleme: 04 Haziran 2010 / 11:39

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Çorum'un Alaca ilçesinde halka hitap ederek, birlik ve beraberliğin bozulmamasını istedi.

Çorum'daki temaslarını tamamlayarak kara yolu ile Yozgat'a hareket eden Gül güzergahı üzerindeki Alaca ilçesinde durarak halka hitap etti.

Alaca Cumhuriyet Meydanı'na girişinde vatandaşların yoğun sevgi gösterileri ve davul zurnalarla karşılanan Gül'e, yaşlı bir adam kır çiçeklerinden oluşan bir demet sundu.

Çorum'daki temasları hakkında bilgi veren ve ilin başarılarını görmekten, memnun olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Gül, ''Şimdi Yozgat'a gidiyorum sizleri atlayarak gitmem mümkün değildi'' dedi.

Devletin ve kamu yönetiminin, vatandaşa hizmet için, vatandaşın işini kolaylaştırmak ve çocuklara daha güzel bir Türkiye bırakmamak için çalıştığını anlatan Gül ''Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin'' diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye'nin geçmişe göre, daha iyi durumda olduğunu, gelecekte de bugünden daha iyi şartlarda bulunacağını belirtti.

Vatandaşlara, birlik ve beraberlik mesajı veren Gül ''Birliğinizi, beraberliğinizi, kardeşliğinizi sakın bozmayın. Bir evde saygı ve sevgi varsa ilçede de ilde bunun yansımasını görürüz aranıza kırgınlık, küskünlük sokmayın'' diye konuştu.

Yozgat'ta bugün çeşitli programları olduğunu belirten Gül, ''Yolcu yolunda gerek'  diyerek kente hareket etti.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler