YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gül'den başsağlığı telefonu
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kayseri'de kayıp çocukların bulunmasının ardından ailelerini telefonla arayarak bağsağlığı diledi.
Gül'den başsağlığı telefonu
28 Mart 2011 / 19:29 Güncelleme: 28 Mart 2011 / 19:35

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kayseri'de kayıp çocukların bulunmasının ardından ailelerini telefonla arayarak başsağlığı dileklerinde bulundu. Gül, ailelere sabır dilediği telefon konuşmasında, acının büyük olduğunu dile getirdiği öğrenildi.

Kayıp çocuklardan iki kardeş olan Dilruba ve Ahmet Tuna Tekin'in babası Hamza Tekin, evlerinin önünde kurulan taziye çadırında ziyaretçileri kabul ediyor. Talas ilçesinin yanı sıra şehir merkezinin değişik mahallesinden gelen gruplar babayla konuşarak acılarını paylaşıyor. Hamza Tekin, dün kendisini telefonla Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü aradığını ve acılarını paylaştığını söyledi. Baba Hamza Tekin, Cumhurbaşkanının başsağlığını yanı sıra sabır dileklerinde bulunduğunu ve evlat acısının çok büyük olduğunu dile getirdiğini anlatarak, "Sayın Cumhurbaşkanımız acımızı paylaştı. Ben de kendisine bunun için teşekkür ettim" dedi.

Hamza Tekin, Ankara Adli Tıp Kurumunda cenazelerle ilgili testlerin kısa sürede tamamlanacağı ve 10 gün sonra çocukların cenazelerinin kendilerine verileceğini söyledi. Tekin, çocuklarının cenazesini Talas ilçesine defnedeceklerini ifade etti. CİHAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler