YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gül'den 1 Mayıs mesajı!
Gül'den 1 Mayıs mesajı!
01 Mayıs 2012 19:20
Gül'den 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajı...
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, çalışan, üreten kesimlerin beklenti ve taleplerinin karşılanmasının, sorunlarına çözüm üretilmesinin ülkedeki huzurun ve istikrarın temel unsurlarından birini oluşturduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Gül, çalışanları kutladı.

Emeğin ve alınterinin kutsallığını yansıtan 1 Mayıs'ın, çalışma barışını güçlendirmesini, toplumda dostluk ve dayanışmayı artırmasını, birlik ve beraberliği pekiştirmesini dileyen Gül, şunları kaydetti:

''Çalışan, üreten kesimlerin beklentilerinin ve taleplerinin karşılanması, sorunlarına çözüm üretilmesi, hiç şüphe yoktur ki ülkedeki huzurun ve istikrarın temel unsurlarından birini oluşturmaktadır. Bu anlayışla, diğer alanlarda olduğu gibi çalışma hayatında da en ileri standartlara ulaşmak için son yıllarda önemli adımlar atan Türkiye, önümüzdeki dönemde de ihtiyaç duyulan reformları kararlılıkla hayata geçirecektir. Her zaman ve her şartta sağduyuyu koruyarak, karşılıklı anlayış, uzlaşma ve diyalog içerisinde hareket ederek, dile getirilen tüm sorunların üstesinden geleceğimiz kanaatindeyim.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün, özüne ve anlamına uygun olarak, bir bayram havasında, bir şenlik ortamında kutlanması konusunda tüm kesimlerin sorumluluk içinde hareket edeceklerine inanıyorum. 1 Mayıs'ların, geçmişin acı hatıralarının geride bırakılarak, yüzlerin güldüğü, geleceğe umutla baktığımız bir gün olarak toplum hayatındaki yerini almasını temenni ediyorum.'' (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler