YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gül, zirvede yaptığı ikili görüşmelerde edindiği i
Gül, zirvede yaptığı ikili görüşmelerde edindiği i
Gül, zirvede yaptığı ikili görüşmelerde edindiği i
10 Nisan 2008 / 08:33 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Köşk'te Başbakan Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın da katılımı ile 2 Nisan'da yapılan NATO toplantısının sonuçları değerlendirilecek.


NATO Zirvesi'nin siyasi-askeri sonuçlarının değerlendirileceği toplantı, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başkanlığında saat 18.00'de Çankaya Köşkü'nde yapılacak. Toplantıya Dışişleri Bakanı Ali Babacan ve Genelkurmay İkinci Başkanı Ergin Saygun da katılacak.


NATO daimi temsilcisi Tacan İldem'in de bulunacağı zirvede Afganistan'a asker gönderilmesi, NATO genişleme süreci, ABD'nin füze kalkanı ve Kosova operasyonları hakkında Bükreş Zirvesi'nde alınan kararlar masaya yatırılacak.


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, zirvede yaptığı ikili görüşmelerde edindiği izlenimi de paylaşacak.


Bükreş Zirvesi sonrasında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in katılımıyla yapılan NATO-Rusya Konseyi ve zirvenin ABD-Rusya ilişkilerine etkisinin de toplantıda ele alınması bekleniyor.


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, en son 6 Mart’ta Köşk’te bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Gül bugün İstanbul’da olduğu için Perşembe zirvesinin yapılıp yapılmayacağı da belirsiz...

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt arasındaki haftalık olağan görüşmeler, “çeşitli gerekçelerle” 25 gündür yapılamadı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt’ın haftalık olağan görüşmelerinde daha önce de aksamalar olmasına rağmen, devlet protokolünün tepe noktasındaki iki ismin bu kadar uzun süre hiç bir araya gelmemeleri dikkat çekti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler