YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gül ve Erdoğan'dan açıklama
Gül ve Erdoğan'dan açıklama
14 Temmuz 2011 21:20
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül 13 askerin şehit edildiği saldırıyla ilgili "Terörle mücadele kararlılıkla devam edecektir"dedi. Erdoğan, da "Bu tür eylemlerin ve arkasındaki güçlerin amacı apaçık belli"dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Diyarbakır'da 13 askerin şehit edilmesiyle ilgili olarak, ''Türkiye'nin gelişmesi, demokrasimizin olgunlaşması ve sorunların aşılması konusunda gösterilen iyi niyetli gayretler, terör örgütünü rahatsız etmektedir. Ancak, kan dökerek, insanlara acı yaşatarak amacına ulaşacağını düşünenler, büyük bir gafletin içine düştüklerini mutlaka anlayacaklardır''  dedi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Gül, Diyarbakır'da 13 askerin şehit olması üzerine Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner ile görüşerek bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı Gül'ün yaptığı açıklama şöyle:

''Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde teröristlerle çıkan çatışmada 13 askerimizin şehit olmasından derin bir üzüntü duydum. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Ailelerinin ve aziz milletimizin başı sağ olsun. Bu hain saldırıyı şiddetle tel’in ediyorum.

Ülkemizde hak ve özgürlüklerin genişlediği, barış, kardeşlik ve huzur ortamının güçlendiği bir dönemde, terör örgütü hain eylemleriyle amacını ve kalleş yüzünü bir kez daha göstermiştir.

Türkiye'nin gelişmesi, demokrasimizin olgunlaşması ve sorunların aşılması konusunda gösterilen iyi niyetli gayretler, terör örgütünü rahatsız etmektedir. Ancak, kan dökerek, insanlara acı yaşatarak amacına ulaşacağını düşünenler, büyük bir gafletin içine düştüklerini mutlaka anlayacaklardır.

Şunu bir kez daha vurgulamak isterim ki: Bu saldırılar, Devletimizi ve milletimizi, sorunları çözme irademizi asla zayıflatamayacaktır. Teröre karşı tüm boyutlarıyla yürütülen etkin mücadele, kararlılıkla devam ettirilecektir. Bu süreçte tüm siyasal aktörleri de, sorumlu davranmaya, terörü ve şiddeti dışlamaya davet ediyorum.

Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ve tüm güvenlik güçlerimize, bu mücadelede gösterdikleri ve hiçbir değerle ifade edilemeyecek fedakarlıkları için takdirlerimi ifade ediyor, minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Evlatlarını bu ülke için feda eden ailelerimizin acısını yürekten paylaşıyor, şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum.''

"TÜRKİYE TERÖR SORUNUNUN ÜSTESİNDEN GELECEK"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır'daki terör saldırısında 13 askerin şehit olmasıyla ilgili olarak, ''Bu eylemlerin ve arkasındaki güçlerin amacı apaçık ortadadır. Türkiye Cumhuriyeti, diğer bütün sıkıntıları gibi, terör sorununun da üstesinden gelecek güce ve kararlılığa sahiptir'' dedi.

Başbakan Erdoğan, Diyarbakır'da teröristlere karşı yürütülen operasyonda 13 askerin şehit düşmesi nedeniyle Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner'e başsağlığı mesajı gönderdi.

Erdoğan, mesajında, Diyarbakır'da teröristlere karşı yürütülen operasyonda 13 askerin şehit düşmesi ve 7 askerin yaralanmasının milletçe derin bir teessür ve üzüntüye neden olduğunu ifade etti. Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:

''Ülkemizin bekası ve milletimizin huzuru için canlarını vererek şehitlik mertebesine ulaşan askerlerimizin, yine bu uğurda gece-gündüz mücadele veren güvenlik güçlerimizin fedakârlıkları her türlü takdirin üzerindedir.

Bu eylemlerin ve arkasındaki güçlerin amacı apaçık ortadadır. Türkiye Cumhuriyeti, diğer bütün sıkıntıları gibi, terör sorununun da üstesinden gelecek güce ve kararlılığa sahiptir.

Türkiye, demokrasiden, hukuktan ve kardeşlikten asla taviz vermeden, terörün de, onun gerisindeki güçlerin de üstesinden gelmeyi başaracaktır. Şehitlerimizin acısı yüreklerimizi dağlarken, terörle mücadele konusundaki kararlılığımızı da güçlendirmektedir.

Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar, milletimize ve de sizin şahsınızda Türk Silahlı Kuvvetlerimizin tüm mensuplarına başsağlığı diliyorum.''

AA

GAZA GELMEDEN BU HAİN PLANI YOK ETMEK LAZIM !
 // BATUHAN
Kanaatimce: kiralıklar, yakınları öldürülmüş aileler, satılmış iç ajanlarla dış düşmanlar bu terörün bitmesini istemezler. Sinsice ve aleni destek veriyorlar gaza gelmeden doğru olan ne ise yapmaya devam edelim. Pireye kızıpta yorganı yakmak tam abd, israil,fransa,ingiltere ve almanyanın istediği bir davranış. Başbakanın bu güne kadar yaptığı mesafeli ve doğru bundan sonrada serin kanlılıkla kurunun yanında yaşı yakmadan bindikleri dalı kesmek olacaktır....
15 Temmuz 2011 11:32
Hikaye
 // Hikaye
Sayın Başbakan her zamanki gibi hikayelerine devam ediyor Anayasanın maddelerini değiştirmekle uğraşacağına biraz gözünü aç 13 Şehidin hesabını kim verecek. Ailelerinin içindeki acıyı kim dindirecek anayasamı bitirecek....
15 Temmuz 2011 09:33
icraat
 // Çelebi
SAYIN BAŞBAKANIM BİZE LAF DEĞİL İCRAAT LAZIM İCRAATT.... DÖVECEKSEK DÖVELİM SÖVECEKSEK SÖVELİM SÜRECEKSEK SÜRELİM... ONLAR GİBİ BİZDE KÜRTLERİMİ ÖLDÜRELİM BİZDEMİ DAĞA CIKALIM BİZDE Mİ KÜRTLERİ BURDA DÖVELİM......
14 Temmuz 2011 19:54
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler