YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gül ve Erdoğan'a suç duyurusu
Beden eğitimi öğretmeni, Cumhurbaşkanı ve Başbakan hakkında suç duyurusunda bulundu
Gül ve Erdoğan'a suç duyurusu
26 Ekim 2009 / 19:22 Güncelleme: 26 Ekim 2009 / 20:27

Kahramanmaraş'ta Üngüt İlköğretim Okulu'nda beden eğitimi öğretmenliği yapan Nusret Güloğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulundu. Güloğlu, gerekçesini de, devletin birliğini, bütünlüğünü bozacak şekilde milli yararlar ve değerler konusunda düşmanla işbirliği yapmak sureti ile halk arasında korku ve panik yaşatmak olarak açıkladı.

Güloğlu, suç duyusurunda bulunmak için yanında bir grupla Kahramanmaraş Adliyesi'ne geldi. Adliye çıkışında gazetecilere açıklama yapan Güloğlu, Kurtuluş Savaşı'ndan bu yana Sevr anlaşmasını uygulamak hayalinde olan PKK ve diğer düşman güçlerine Cumhurbaşkanı ve Başbakan sayesinde bu hayaller için ortam oluşturulduğunu söyledi.

Güloğlu, "Habur Sınır Kapısı'ndan giriş yapan PKK militanlarının hiçbir hukuki süreç işletilmeksizin serbest bırakılması bu ateşi körüklemiş ve milletin hukuka olan güvenini sarsmıştır. Serbest bırakılan bu 34 kişinin kısa sürede hiç bir olaya karışmadığı nasıl tespit edildi?. Kaldı ki hiç bir terörist pişman olmadığını belirtirken bu yasadan nasıl yararlandı?." dedi.

Kendisinin de tim komutanı olarak çatışmalara girdiğini anlatan Güloğlu, Başbakan ve Cumhurbaşkanı'nın bu sürece sessiz kalarak vatana ihanet ettiğini savundu. Ülkede hiçbir zaman Kürt meselesi değil, terör meselesi olduğunu ifade eden Güloğlu, "Eğer açılım olacaksa bu açılım Türk açılımı olmalıydı. Türk de, Kürt de kardeştir. Ayrım yapan kalleştir." diye konuştu.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler