YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gül ve Erdoğan da omuz verdi
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, hayatını kaybeden eski Ensar Vakfı Başkanı Ahmet Şişman'ın cenaze törenine katıldı.
Gül ve Erdoğan da omuz verdi
17 Temmuz 2011 / 18:25 Güncelleme: 17 Temmuz 2011 / 18:35

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eski Ensar Vakfı Başkanı Ahmet Şişman için düzenlenen cenaze namazına katıldı. Fatih Camii'ndeki namaza, Gül ve Erdoğan'ın yanısıra Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ve İstanbul Büyükşehir Bealediye Başkanı Kadir Topbaş ile Şişman'ın ailesi ve yakınları katıldı.

Cenaze namazından sonra alesi ve yakınlarının helallik vermesinin ardından Ahmet Şişman'ın cenazesi omuzlara alındı. Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın da tabutuna omuz verdiği Şişman'ın naaşı, defnedileceği Edirnekapı Mezarlığı'na götürülmek üzere cenaze arabasına konuldu.

CENAZE NAMAZI FATİH CAMİ'İNDE KILINDI

ENSAR Vakfı eski Başkanı Ahmet Şişman, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı cenaze töreniyle toprağa verildi.

Kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Şişman için Fatih Camisi'nde düzenlenen cenaze törenine gelen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şişman'ın ailesine baş sağlığı diledi. Gül ve Erdoğan, daha sonra öğle namazı için camiye girdi.

Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan, Ahmet Şişman için kılınan cenaze namazında da saf tuttu. Cenaze namazının ardından Cumhurbaşkanı Gül ile Başbakan Erdoğan, Şişman'ın tabutuna aynı anda omuz atarak, cenaze arabasına konulmasına refakat etti.

Camideki törene, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ile Şişman'ın ailesi ve yakınları da katıldı.

Şişman'ın cenazesi daha sonra götürüldüğü Edirnekapı Mezarlığı'nda defnedildi.

Camideki törenin ardından, Cumhurbaşkanı Gül ile Başbakan Erdoğan buradan ayrıldı. Dışişleri Bakanı Davutoğlu da Cumhurbaşkanı Gül'ün aracıyla camiden ayrıldı.

Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler